• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 44 грн
1 $ • 41.90 грн

Які радіатори краще: алюмінієві або біметалічні?

Перш, ніж відповісти на питання, що краще - алюмінієвий або біметалічний радіатор, слід розуміти, в чому вони схожі. Їх об'єднує те, що в конструкції обох цих видів батарей використовується алюміній. У першому випадку вся конструкція складається з цього металу, у другому - тільки оболонка, а сердечник виконаний зі сталі. Максимальна температура теплоносія, на яку вони розраховані, становить 130 градусів. І алюмінієві, і біметалічні вироби однаково добре підходять для приватних будинків, в яких опалювальна система автономна, а теплоносій відрізняється більш високою якістю. В такому випадку можна виходити з естетичних уподобань і можливостей бюджету. Якщо установка батареї планується в багатоповерховому будинку, слід враховувати експлуатаційні особливості обох цих видів.

Особливості алюмінієвих радіаторів

Особливості алюмінієвих радіаторів

Алюмінієві батареї традиційно користуються високою популярністю, завдяки таким своїм перевагам:

  • висока тепловіддача - 200Вт однієї секції, на відміну від 180Вт у біметалевих;
  • низька ціна;
  • невелика вага обумовлює простоту транспортування та монтажу;
  • привабливий зовнішній вигляд, відповідний для сучасного інтер'єру;
  • реагує на зміну температури теплоносія за 10 хвилин;
  • невеликий внутрішній обсяг дозволяє економити теплоносій і швидко змінювати його температуру.

Однак, існують і мінуси, найсуттєвіший з яких низька стійкість до корозії. Як правило, в централізованій системі опалення циркулює рідина, чия кислотність перевищує 7pH, викликаючи сильне окислювання і поступово «з'їдаючи» батарею. Однак, якщо віддати перевагу якісним виробам відомих брендів, то термін експлуатації таких виробів становить 15-20 років - адже їх внутрішня поверхня покривається спеціальними полімерними складами, які протистоять агресивному середовищу. Проблемою для алюмінієвих батарей будуть перепади тиску під час планових пускових робіт - гідроудари вони переносять недобре.

Якщо ж ви живете в приватному будинку, в замкненій системі якого циркулює якісний теплоносій, є фільтри і терморегулятори, тут алюмінієві конструктори прослужать багато років. В такому випадку зовсім не обов'язково переплачувати за біметал. Однак, варто враховувати, що теплоносієм для такого радіатора може виступати тільки вода, і його не можна встановлювати при наявності котла з нагрівальним елементом з міді.

Плюси і мінуси біметалевих радіаторів

Плюси і мінуси біметалевих радіаторів

У біметалевих радіаторах алюміній не контактує з теплоносієм - серцевина виробу виконана зі сталі, яка краще переносить контакт з агресивним середовищем, а алюмінієва оболонка відмінно проводить тепло. Цим пояснюється довговічність таких батарей, при правильній установці і експлуатації вони можуть прослужити до 30 років. Біметалічні радіатори витримують тиск 16-40 бар. При нестабільному тиску в системі вони демонструють високу надійність.

Однак, ціна таких виробів набагато вища, ніж у алюмінієвих, а з огляду на той факт, що тепловіддача у них нижча, то і секцій знадобитися більше. Крім того, при попаданні бульбашок кисню вони все ж починають піддаватися корозії.

Який би ви не вибрали тип радіаторів, інтернет-магазин техніки для опалення Теплозон завжди готовий запропонувати вам сертифіковані вироби з гарантійним обслуговуванням. Звертаючись до ненадійного продавця, ви ризикуєте купити замість якісного і довговічного виробу псевдо - біметалічний радіатор або алюмінієвий сумнівної китайської якості, які прослужать не більше пари років.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно