• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як вибрати димохід для каміна

Багаття - це символ затишку і заповітна мрія більшості домовласників, але мало того, щоб воно було красивим і функціональним. Від того, як вибрати димохід для каміна і який матеріал для нього використовувати, безпосередньо залежить, чи буде експлуатація топки безпроблемною і виключно приносити задоволення. Специфіка конструкції цього опалювального приладу диктує свої суворі вимоги до спорудження димоходу.

Як підібрати димохід до каміна - визначаємося з розмірами

Димохід для каміна

Розміри димоходу визначаються, виходячи з параметрів топки. Для цього потрібно знати ширину і висоту порталу. Перемноживши ці величини, можна дізнатися площу дзеркала каміна. Діаметр труби круглого перетину буде дорівнювати 10% від цієї цифри. Від 5 до 20% слід додати до цього показника, щоб компенсувати нерівності кладки, якщо димохід буде цегляним. У разі, якщо ви придбали заводський опалювальний прилад, необхідні габарити будуть вказані в документації на нього. У разі невідповідності діаметрів димовідводу можна використовувати редукційний перехідник.

Камінні димоходи бувають з наступних матеріалів:

  • Цегляні повинні споруджуватися з повнотілих виробів високої якості. В процесі експлуатації, якщо камін топиться помірно, висхідні гази невисокої температури можуть викликати випадання конденсату. Слабо обпалена цегла низької якості може почати руйнуватися. Модифікувати такий димовідвід можна, якщо підібрати сталеву трубу відповідного діаметру і встановити в димохід, закріпивши її хомутами.
  • Сталеві димоходи легко монтуються, мало важать, кислотостійкі, а ціна їх може бути як цілком демократичною, так і досить високою, якщо ви вирішите купити метал жароміцних марок. Крім того, на ринку представлені подвійні утеплені сендвіч-труби, які перешкоджають виникненню конденсату і стійкі до високих температур і агресивних середовищ. При виборі сталі також слід враховувати,  чи з закритою або відкритою топкою камін. В останньому випадку навіть в економному режимі експлуатації температура газів може досягати 600С, і потрібно вибрати сталь з відповідними показниками.
  • Керамічним властива довговічність цегляних димоходів і гладкість сталевих. Вони, як правило, представлені багатошаровими конструкціями, що включають теплоізоляцію. Такі димовідводи відмінно підходять саме для камінів, але вони досить дорого коштують, непросто монтуються і мають чималу вагу.

Правильно обраний димохід для каміна - це запорука відмінного функціонування вогнища на довгі роки. Інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон допоможе вам зробити вибір на користь найбільш якісних систем і матеріалів.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно