Ідеальним варіантом для облаштування нового каміну являється камінна топка. Конструкцією передбачений димозбірник, який забезпечує стабільність роботи каміна, навіть при повністю зачинених дверцятах топки.
Розрізняють два типи камінних топок: безперервного і періодичного горіння.
Тут, головне, не спокуситися на привабливу ціну, адже топки періодичного горіння розраховані на роботу від 6 до 10 годин (все залежить від фірми-виробника). Тобто, існує обмеженість в тривалості горіння, а якщо допустити безперервну експлуатацію, то стінки такої топки не витримують високих температур та потріскають або покрутять метал. Внаслідок чого, виникає висока ймовірність потрапляння диму в приміщення, та й строк служби такої топки невеликий.
Спеціалісти рекомендують обирати каміни безперебійного горіння, адже вони можуть працювати 24 години на добу-7 днів на тиждень.
Розглядаючи, як варіант, чавунну топку слід звернути увагу на товщину стінки, адже вона повинна бути не менша 0,8-1 см. Вилита монолітна топка (суцільна) не порушує герметизацію, але коштує значно дорожче в порівнянні з змонтованою чавунною конструкцією.
Слід зауважити, що при нагріванні чавун має здатність рухатися, тому в різних місцях виробу товщина стінок відрізняється, все залежить від завантаженості на ділянку.
В сталевій топці, товщина сталі має становити мінімум 4мм., найкраще ж викладати її шамотною цеглою, яка має здатність акумулювати тепло.
Каміни, що нагрівають будівлю за допомогою води, тобто з водяною сорочкою, мають бути максимально якісними. Адже, прогорівши або тріснувши стінка неминуче призведе до витоку гарячої води назовні. Тому, таку топку слід вибирати з особливою прискіпливістю.
У хорошій камінній топці наявна регулююча тягу заслонка – шибер, також вона повинна бути обладнана модулем регулювання подачі повітря.
Монолітні чавунні топки виготовлені за принципом вторинного згорання газів (піролізне горіння), там шибер вже не потрібен.
Отже, враховуючи вище сказане бажаємо Вам правильного вибору!!!