• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 34,20 грн
1 $ • 28,20 грн

Як вибрати димохід для бані?

Вибір димоходу для бані - це рішення, до якого потрібно підходити з максимальною відповідальністю. Адже ціною помилки в даному випадку можуть стати не тільки проблеми з тягою, але безпосередня шкода здоров'ю, а також небезпека виникнення пожежі. Від того, яку ви виберете трубу, залежить також, як скоро вам доведеться робити ремонт димовідводу.

Який димохід вибрати для бані: огляд матеріалів?

Димоход для бані - 1

Перед тим, як вибрати димохід, слід твердо запам'ятати - азбест або алюмінієвий профіль абсолютно не підходять для подібних цілей. Їх використання може мати дуже неприємні наслідки. Ці матеріали при сильному нагріванні, характерному для банних печей, дуже швидко руйнуються.

Найбільшою популярністю користуються такі матеріали для спорудження банних димоходів:

  • Цегла в наш час для подібних цілей використовується все рідше, тому що під неї потрібно споруджувати фундамент. Товщина конструкції повинна бути від 120мм, а для її основи слід підібрати виключно керамічну цеглу, пустотність в якій повинна бути не більше 13%.
  • Метал застосовується найбільш часто для зведення димоходу в бані. При його порівняно невисокій вартості він прослужить довго, конструкція з нього легко збирається і йому властива гладка поверхня, що перешкоджає скупченню продуктів горіння. Зазвичай використовується нержавіюча сталь, а також  із оцинкованої та чорної сталі. Трубу з нержавійки можна замінити не раніше, ніж через 10-20 років.
  • Кераміка або вулканічна пемза відносяться до інноваційних матеріалів. Вони мають наділені термозахисними властивостями, але ціна спорудження конструкції з них буде досить високою.

Всі ці матеріали об'єднує здатність відмінно проводити тепло і стійкість до займання. Часто також димоходи для бані робляться комбінованими, наприклад, труба зі сталі обшивається цеглою або кераміка поміщається всередину металевої оболонки.

Що слід врахувати перед тим, як зробити вибір димоходу для бані

Димохід для бані - 2

До того, як вибрати димохід для банної печі, також необхідно врахувати деякі особливості подібних конструкцій. Якої форми буде труба, вирішувати вам, але найкращим за своїми характеристиками вважається димохід циліндричної форми. Це викликано тим, що кіптява і сажа осідають зазвичай по кутах конструкції, чим викликають швидке її забивання. Тому димарі з цегли, які неминуче виходять прямокутними, програють металевим. Адже які б не були ідеальні стінки у цегляної труби, вони все одно не настільки гладкі, як металеві. Якщо ви встановите шибер, то зможете легко регулювати тягу в банній печі. Перевагою двостінної сендвіч-труби з металу є стійкість як до високих, так і до низьких температур, а отже ці труби можуть застосовуватися в банях цілорічного призначення. Вибрати параметри труби важливо, спираючись на інформацію про печі, її потужності і частоті топлення.

Незалежно від виду димовідводу, слід купити матеріали, які відрізняються високою якістю. Серйозний інтернет-магазин «Теплозон» подібного профілю обов'язково надасть вам широкий вибір і сертифікати на вироби. Пильність в цих питаннях важлива, адже баня - це приміщення, в якому застосовується вогонь, і від характеристик печі і труби безпосередньо залежить ваша безпека.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно