• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як вибрати димохід

Перш, ніж піддаватися на вмовляння будівельних компаній в питанні вибору димовідводу того чи іншого виду, варто розібратися в видах цих споруд самостійно. Від того, як вибрати димохід, буде прямо залежати ефективна робота опалювального котла або каміна. Характеристики опалювального обладнання безпосередньо впливають на те, якою має бути система відводу продуктів горіння. Тому не існує будь-яких універсальних димоходів, які можна було б за замовчуванням вибрати, не обтяжуючи себе порівняльним аналізом.

Як вибрати димохід - основні критерії та види

Як вибрати димохід

Димоходи бувають прямокутними, квадратними або овальними. Цегляні димовідводи бувають виключно перших двох видів і є найбільш звичними на пострадянському просторі. Однак все більше фахівців приходить до висновку, що конструкція таких пропорцій володіє не кращими експлуатаційними характеристиками. Висхідне повітря з продуктами горіння закручується по центральній осі, тому циліндрична форма труби є найбільш виправданою. Встановивши прямокутну трубу, можна зіткнутися з завихреннями і навіть зворотною тягою.

Найбільш правильно буде віддати перевагу прямій трубі - будь-які вигини позначаються на силі тяги. Якщо спорудження прямої конструкції неможливе, тоді важливо, щоб нахил становив не більше 45 градусів.

Найпопулярнішими матеріалами для спорудження димохідних труб є:

Як вибрати димохід - 2

  • цегляні - тільки з повнотілої цегли;
  • керамічні;
  • з нержавіючої сталі.

Цегла - це класичний вибір, тому їй часто віддають перевагу, не замислюючись. Однак, навіть при ідеальній кладці, така труба буде більш шорсткою, ніж металева або керамічна. Це, а ще неминуча наявність кутів, сприяє накопиченню сажі. Виправити такий мінус можна за допомогою установки сталевого вкладиша.

Керамічні димарі абсолютно безпечні, витримують нагрівання до 1000С, підходять практично для будь-якого опалювального агрегату. Однак, вони досить крихкі, вимагають більш складного монтажу і чимало важать. Ціна на такі димовідводи досить висока.

Сталеві димоходи або сендвіч конструкції, що мають на увазі розміщення однієї труби всередині іншої з прокладкою з термоізоляції відрізняються досить простим монтажем без зведення фундаменту. Нержавійку вибирає більшість споживачів, завдяки її легкості, стійкості до корозії і можливості установки у вже побудованому будинку. Важливо пам'ятати, що не всі вироби з нержавійки відрізняються однаковими характеристиками і чітко розуміти, яку конкретно сталь ви вибираєте і для якого опалювального обладнання. Якщо для літнього дачного будинку, то метал можна вибрати з більш скромними характеристиками. Якщо ж ви любите розпалити вогнище побільше або у вас камін з відкритою топкою, слід віддати перевагу жароміцній сталі.

Висота, довжина і перетин димоходу - це дуже важливі параметри, вибирати які бажано після консультації з фахівцями, інакше димовідвід буде функціонувати так, що доведеться витратитися на реконструкцію. Основне правило щодо висоти конструкції - відстань від гребеня даху до оголовку труби повинно бути не менше 500мм. Розмір перетину або діаметру можна підібрати самостійно за допомогою спеціальних формул, приведених до мережі. Або ви можете звернутися в інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон, щоб отримати детальну консультацію з цього питання і купити димохід від надійного виробника і найбільш вдалої конфігурації для вашого будинку.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно