Від того, як буде спроектований і споруджений ваш димовідвід, залежить пожежна безпека вашого житла, а також ефективність відведення продуктів горіння. Однак, питання, як розрахувати димохід - не таке складне, якщо знати основні принципи. За замовчуванням, труби виготовляються тільки з термостійких матеріалів, наприклад, з нержавійки, і якщо правильно вирахувати необхідні параметри, то димовідвід прослужить вам довгі роки.
Як розрахувати висоту димоходу над дахом
Висота димовідводу безпосередньо впливає на ККД всієї опалювальної системи. Для початку потрібно пам'ятати, що трубу бажано робити прямою, тому що завихрення на ділянках кривизни відображаються на силі тяги. Універсальних порад по оптимальній висоті димоходів не існує, це залежить від виду палива, параметрів печі або котла. У паспорті до такого устаткування виробники можуть вказувати не тільки потужність, але і мінімальну висоту димаря і діаметр. У мережі є також складні формули для обчислення цих показників. Якщо ж не вдаватися до їхньої допомоги, то можна звернутися до наступних основних принципів, перевірених багатьма будівельниками для скатної покрівлі:
- Якщо труба знаходиться ближче ніж на півтора метра від гребеню даху, то її довжину необхідно робити не менше 500мм.
- Відстань від 1,5 до 3м вимагає довжини яка б дорівнювала висоті покрівлі.
- Якщо ж труба розташовується на відстані, що перевищує 3 м, то між її верхньою частиною і гребенем даху повинен бути кут рівний 10 °.
- Не бажано робити довжину труби надмірною. Це не зробить тягу більшою, але викличе охолодження газів і як наслідок утворення конденсату і холодної повітряної пробки, яка перешкоджатиме тязі.
Для прямого даху мінімальна висота труби повинна становити мінімум 50см.
Як розрахувати довжину димоходу і діаметр
Щоб зрозуміти, якою буде загальна протяжність димоходу, потрібно враховувати, що труба від колосників до гирла повинна бути не коротшою 5 метрів. Додайте наведені вище цифри, і вийде загальна довжина.
Діаметр димаря вираховується, виходячи з потужності опалювального обладнання: 140х140 для приладу до 3,5 кВт, 140х200 для 3,5 - 5,2квт, 140х270 для 5,2 - 7кВт. Круглі димові канали повинні бути площею не менше зазначених прямокутних.
Якщо ж ви не споруджуватимете димохід в приватному будинку, а для бані, майте на увазі, що димохідний отвір там зазвичай меншого діаметру. Для банної кам'янки діаметр труби буде таким - 8кв.см. перерізу помножити на 1кВт теплової потужності опалювального обладнання.
Всі ці розрахунки вкрай важливі - адже якщо ви не володар газового котла, з якого в димохід виходять тільки охолоджені продукти згоряння, то зайва економія і недбалість можуть стати фатальними. Димохід каміна, твердопаливного котла й печі неправильної конфігурації може створити загрозу пожежної безпеки вашого будинку.
Якщо ж правильно розрахувати димар і купити для нього якісні матеріали, то можна навіть з буржуйки зробити досить потужний і безпечний опалювальний агрегат. У цьому вам допоможе інтернет-магазин опалювального обладнання «Теплозон», де ціна на матеріали для димовідводів вас приємно здивує, а консультанти з готовністю дадуть відповіді на запитання щодо параметрів.
Дивіться також:
- Що потрібно знати при виборі приладу для опалення будинку
- Автономне опалення
- Як вибрати сендвіч трубу для димоходу