Буржуйка увійшла в радянський побут в двадцятих роках минулого століття, але користується попитом навіть в наш час, завдяки своїй компактності і функціональності. Незалежно від того, що ви обрали - витончений виріб з вінтажним дизайном або корисну грубку для гаража, вибір димоходу для буржуйки слід робити вдумливо.
Компактність цього виду опалювальних агрегатів виключає спорудження димоходів для них з таких громіздких матеріалів як цегла або кераміка. Найчастіше для цих цілей використовують азбестоцемент і сталь. Ціна асбестоцементного димоходу досить невелика, проте, існує ряд неприємностей, якими може обернутися вибір такого матеріалу:
- шорстка поверхня матеріалу легко накопичує кіптяву;
- витримує температуру тільки до 300 градусів;
- продукти горіння, накопичуючись на стінках труби, можуть спалахнути, і при цьому буде досягнута температура, яку азбестоцемент не витримає;
- вбирає конденсат.
Тому найчастіше буржуйку оснащують металевою трубою. Цей матеріал легкий, сталева труба просто монтується і їй досить нескладно надати необхідну форму, щоб вивести її в отвір, через який будуть видалятися гази і дим.
Вибір димоходу для буржуйки - особливості металевих конструкцій
Ідеальним матеріалом для спорудження димоходу для такої печі буде легована сталь, яка відрізняється кислотостійкістю і жароміцністю. Якщо піч стоїть на вулиці і використовується для приготування їжі, досить засунути в неї трубу необхідного діаметра. Печі, які розташовуються в приміщенні, повинні бути обладнані колінним димоходом, який, згинаючись, буде виводити з приміщення через вікно або отвір в стіні продукти горіння. Для сучасних виробів, виконаних «під старовину», такий вигнутий димохід з металу, є ще і ефектним декоративним елементом.
Власники печі стандартної конфігурації, можуть звернутися в інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон і купити металеву трубу відповідного діаметру. Крім цього, вам знадобиться система колін, а також трійник, герметик і прохідний стакан, через який труба всередині приміщення буде стикуватися із зовнішнім димарем. Поділ димоходу на зовнішній і внутрішній зручний тим, що, в разі, коли прогорить нижня частина труби, розташована близько до буржуйки, цей сегмент можна буде замінити окремо. Не слід забувати про грибок, який запобігатиме потраплянню дрібного сміття в димохід.
Дивіться також:
- Як вибрати димохід для каміна
- Як вибрати трубу димоходу для печі
- Як вибрати димохід для твердопаливного котла