Ефект сауни в приміщенні і великі рахунки за опалення або постійний холод в будинку - ось наслідки неправильного вибору потужності опалювального агрегату. Тому питання, як розрахувати потужність котла є найголовнішим при організації системи опалення вашого житла.
Найбільш проста формула для обчислення цієї величини застосовувалася ще за часів СРСР. За нею для розрахунку потужності котла необхідно знати метраж приміщення і помножити 1кВт на 10 квадратів житлової площі. Число, що вийшло і є необхідна потужність. Однак, не все так просто, адже подібні розрахунки застосовні до "стандартному" дому з мінімальними тепловтратами. На ділі ж у кожного дому тепло "втрачається" по-своєму, і для комфортної температури в будинку витік тепла необхідно компенсувати, додавши наступні показники в відсотках:
- 35% - якщо у вас стіни без утеплення;
- 25% - якщо над житловими приміщеннями немає повноцінного горища;
- 15% - якщо у вас замість склопакетів вікна старого зразка, а також вентиляція або ви часто провітрюєте приміщення.
Якщо планується вибирати двоконтурний агрегат, необхідно додавати ще 20% для його коректної роботи для забезпечення ГВП. Крім того, до суми, отриманої при обчисленнях необхідно в якості запасу додавати 10% на випадок непередбачених обставин.
Такі приблизні розрахунки, однак, варто розуміти, що для найбільш точних розрахунків знадобляться більш складні формули, що включають такі показники, як кліматичні особливості регіону, коефіцієнт розсіювання, висота стель і багато іншого. Високоточні формули можна знайти в мережі або скористатися спеціальними калькуляторами он лайн.
Як розрахувати потужність котла: особливості
Важливо пам'ятати, що у будинків маленького метражу коефіцієнт тепловтрат вищий, ніж у середніх і великих котеджів. Це пояснюється тим фактом, що в невеликих оселях, практично всі кімнати мають зовнішні стіни, а як видно з процентного співвідношення, яке вказане вище, саме через стіни втрачається велика частина тепла. Тому питому потужність системи опалення потрібно розрахувати виходячи з 127Вт на квадрат для будинків менших 150м2. У великих же будинках є приміщення, які не мають зовнішніх стін або знаходяться поруч з опалювальними і таким чином акумулюють тепло, яке впливає на температуру котеджу в цілому. Тому питома потужність буде нижча - до 85Вт для будинків метражем до 500м2.
Не у кожного домовласника є час і бажання розбиратися в складних обчисленнях і подібних нюансах, а ціна помилки в даному випадку висока. Відвідавши інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон, щоб купити котел, ви отримаєте професійну допомогу в розрахунку потужності котла. Так ви гарантовано залишитеся задоволені покупкою, а її характеристики ідеально підійдуть для вашого житла.
Дивіться також:
- Як розрахувати потужність твердопаливного котла
- Як розрахувати обсяг і потужність бойлера непрямого нагріву
- Як розрахувати потужність газового котла для будинку