• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Як розрахувати потужність твердопаливного котла

У ті часи, коли класичні опалювальні агрегати, що працювали на деревині, були широко поширені, питанням, як розрахувати потужність твердопаливного котла, ніхто не ставив перед собою. Потрібно було всього лише по-максимуму заповнити топку дровами і грітися, вчасно підкидаючи додаткове паливо. У наш час пристрої, що функціонують на твердому паливі, дуже різноманітні як по влаштуванню, так і по потужності. З проханням у визначенні останньої величини клієнти часто звертаються в інтренет-магазин опалювальної техніки Теплозон.

У таких випадках спочатку ми рекомендуємо вибрати, яке паливо для споживача доступніше і краще. Це можуть бути пелети або брикети з відходів деревини або іншої біомаси, кам'яне вугілля або кокс. Всі ці види сировини мають різну калорійність, яку можна дізнатися в мережі або від наших фахівців. Так, наприклад, якщо ви плануєте топити вугіллям, то ви отримаєте набагато вищу ефективність, ніж у випадку з деревиною. Якщо ж ви все-таки вирішите топити дровами, потужність пристрою повинна бути вища. Зазвичай в паспорті на виріб вказується його продуктивність, виходячи з певного виду палива. Існують правила експлуатації, порушуючи які можна істотно знизити ефективність твердопаливного агрегату:

  • використання палива низької якості і високої вологості;
  • нехтування установкою циркуляційного насоса і запобіжного клапана для закритої системи;
  • нерегулярне чищення пристрою.

Якщо ви врахуєте ці моменти, то легко отримаєте необхідні потужності, розрахувати які можна за допомогою спеціальних формул.

Як обчислюється потужність твердопаливних котлів?

твердопалевний котел

Для регіонів з помірним кліматом за основу береться величина, яку можна отримати, помноживши кіловат на 10м2 житла. Існує думка, що такі показники навіть надлишкові, однак, котли такого типу не повинні працювати весь час на граничних навантаженнях. Та й самому господареві не в радість буде постійно докидати паливо.

Також можна обчислити потужність пристрою, помноживши площу приміщення в метрах квадратних на його висоту в метрах і коефіцієнт 60 Вт для будинків без утеплення і 40Вт для утеплених приміщень. При розрахунку, не варто враховувати будівлі, які не потребують опалення - гаражі, підсобки і т.д.

Додаткові фактори, які впливають на розрахунок потужності твердопаливного котла

Якщо в твердопаливному агрегаті передбачено пристрій примусової вентиляції, рекомендується додати 15-30% до необхідної потужності котла. Бажаний запас приблизно 20%, тому що через димовідводи також відбуваються тепловтрати. Заощадити можна, якщо купити теплоаккумулятор - ціна цього пристрою з лишком окупиться завдяки збереженню надлишків тепла, а отже і економією.

Купуючи пристрої такого типу важливо пам'ятати, що головне це не тільки правильно вибрати твердопаливний котел, але і правильно його підключити. У цьому вам можуть допомогти професійні монтажники з нашого інтернет-магазину, які вже 8 років здійснюють виїзди для установки опалювального обладнання по Україні.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно