• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як розрахувати потужність газового котла для будинку

Нікому не спаде на думку купувати опалювальний агрегат навмання, виходячи з якихось усереднених показників, адже в такому випадку можна зіткнутися з перевитратою палива або з недостатнім обігрівом приміщення. Тому перед покупкою вам доведеться в будь-якому випадку поставити перед собою завдання, як розрахувати потужність газового котла, від успішного вирішення якого залежить комфорт вашого будинку на довгі роки.

Як розрахувати потужність газового котла спрощено

Потужність котла - 1

У мережі можна знайти професійні формули з безліччю змінних для детального розрахунку необхідних характеристик котла. Однак, не всі вважають за потрібне настільки скрупульозно підходити розрахунку, а також не всі ці показники можуть бути відомі. Існує ряд загальних правил, якими варто керуватися при виборі:

  • якщо ваш будинок розташований в регіоні з помірним кліматом, має вікна зі склопакетами, невелику висоту стель - в такому випадку на 10м2  приміщення вам необхідний 1кВт теплової енергії. Однак, слід пам'ятати, що такий розрахунок не враховує ГВП, і використовувався ще в радянські часи, коли будівельні технології і матеріали були іншими.
  • якщо планується використовувати двоконтурний агрегат, який буде не тільки обігрівати житло, а й забезпечувати його гарячою водою, необхідно до отриманої цифри додати ще 20%.
  • стільки ж потрібно додати на випадок таких факторів як екстремальне зниження температури або тиску газу в мережі.

Краще віддати перевагу сучасним пристроям, які оснащені автоматичною системою регулювання витрати газу. Ціна такого пристрою вища, однак, ви забезпечите собі відмінну економію ресурсів.

Як розрахувати потужність газового котла для будинку за коефіцієнтом тепловтрат

Потужність котла - 1

Одним з найбільш простих і перевірених способів, яким можна розрахувати необхідну потужність котла, є використання трьох усереднених коефіцієнтів. Розподіляються вони в такий спосіб:

  • 0,13-0,2 кВт / м2 - для приміщень без теплоізоляції
  • від 0,09 до 0,11 кВт / м2 - для приміщень з теплоізоляції, але побудованих 20 і більше років тому
  • від 0,05 до 0,07 кВт / м2 - для приміщень сучасної споруди з теплоізоляцією і сучасними вікнами.

Після визначення відповідного коефіцієнта досить помножити його на опалювальну площу і додати 26% з метою запасу, і таким чином отримати показники необхідної потужності котла.

Проте, слід пам'ятати, що всі ці розрахунки приблизні. Існують більш точні способи визначення потужності котла. Також існують спеціалізовані комп'ютерні програми.

Звернувшись в інтернет-магазин опалювальної техніки «Теплозон», ви зможете підібрати оптимальний варіант, завдяки професійній консультації наших продавців з цього питання, і купити газовий котел необхідної конфігурації.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно