• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як розрахувати обсяг і потужність бойлера непрямого нагріву

Як розрахувати обсяг бойлера непрямого нагріву - це, мабуть, перше питання, яким задаються ті, хто вирішив купити і віддати перевагу цьому виду нагрівача. Якщо ж прилад планується використовувати не в зв'язці з системою центрального опалення або сонячним колектором, то необхідно буде визначитися, як розрахувати потужність котла для бойлера непрямого нагріву.

Як розрахувати необхідний обсяг бойлера непрямого нагріву для стандартної сім'ї

Бойлер непрямого нагріву - 4

Як і у випадку з бойлерами інших типів, основна величина, від якої необхідно відштовхуватися, вибираючи ємність - це заплановані витрати води. Вибираючи необхідний обсяг, слід врахувати кілька моментів:

  • Вважається, що середньостатистична людина щодня витрачає на повсякденні потреби 110-140л води;
  • Піком споживання гарячої води є ранок і вечір;
  • Під час прийому душу витрачається 12л води в хвилину, а миття посуду в середньому витрачає 10 л;
  • Існують спеціальні формули, за якими розраховується кількість води, що витрачається і час її нагрівання, але для їх застосування необхідно в точності знати температурні величини, тривалість миття посуду, прийняття душу кожним з домочадців і т.д.

Якщо у вашій родині є потреба розходу гарячої води об'ємом 200л (велика ванна), а також душ прийматимуть двоє домочадців по 5-10 хвилин, то вам потрібний пристрій об'ємом 300л. Розхід 140л. або один прийом душа тієї ж тривалістю дозволить обійтися водонагрівачем всього на 120л.

Пристрої подібного типу не бувають малолітражними, тому мінімальний об’єм для них це 100 літрів, найбільші можуть досягати 500 літрів. Не слід вибирати бойлер найбільшого обсягу, якщо в будинку проживає не надто багато людей, а домочадці до споживання гарячої води підходять помірно. Адже рідина в пристрої великого розміру потребує більш тривалого нагріву. Крім того, подібні агрегати будуть займати дуже багато місця, а ціна буде досить значною.

Як розрахувати потужність котла для бойлера непрямого нагріву в приватному будинку

Бойлер непрямого нагріву - 5

Зазвичай рекомендується розрахувати і підібрати бойлер на 5-20% менше потужності котла, так пристрій не буде швидко охолоджуватися або ж закипати. Найчастіше котел обслуговує також і опалювальний контур - необхідно передбачити запас потужності і для його коректної роботи. Чим вищий літраж, тим потужнішим повинен бути котел. Так, столітровий агрегат має потребу в котлі, потужність якого не менша 16кВт, бойлер непрямого нагріву на 120-140л. - не менше 23кВт, а 200л. - 33кВт.

Також слід враховувати контур. Власники газового котла або працюючого на будь-якому іншому виді палива повинні враховувати, що при малому розході  води бажано підключити бойлер до двоконтурного пристрою. Якщо ж планується споживати більше 4 літрів в хвилину - то підключення до одноконтурного котла виправдає себе.

Система гарячого водопостачання, оснащена бойлером непрямого нагріву з правильно підібраним об'ємом і підключеним до потрібного джерела тепла, забезпечить вас гарячою водою необхідної температури, яка буде однаковою навіть в декількох джерелах водорозбору. Спеціалізований інтернет-магазин опалювальної техніки «Teplozon» також запропонує вам моделі подібних бойлерів з ТЕНом, що дозволить не залежати від опалювального сезону або непередбачених обставин.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно