• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 34,20 грн
1 $ • 28,20 грн

Як розрахувати діаметр (переріз) труби димоходу

Питання про те, як розрахувати діаметр димоходу, постає відразу після того, як обраний той чи інший вид опалювального обладнання для будинку. Не дарма до цієї конструкції застосовуються підвищені протипожежні та технологічні вимоги, адже мешканці будинку з неправильно сконструйованим димовідводом ризикують своїм здоров'ям. Менш фатальними, але, тим не менше неприємними наслідками буде погана тяга і знижений ККД всієї опалювальної системи.

Для тих, хто непогано розбирається в хімії або може звернутися до відповідних фахівців, можна досить точно розрахувати діаметр труби печі, знаючи такі величини:

  • об'ємна витрата газів (м3/сек.);
  • швидкість газів.

Поділивши першу величину на другу, можна отримати діаметр димохідної труби. Якщо ж такий спосіб видається занадто складним, існують більш спрощені, які успішно пройшли перевірку експлуатацією.

Загальним правилом є те, що який розмір у відвідного отвору газового котла, буржуйки, каміна або іншого опалювального пристрою, таким має бути переріз димоходу. Перед тим, як вибрати діаметр, керуючись цим правилом, слід ознайомитися з паспортом обладнання, там можуть бути вказані вимоги до цієї величини. Слід пам'ятати, що, якщо ви зробите вибір габаритів труби, ігноруючи рекомендації виробника твердопаливного або іншого котла, ви ризикуєте втратити гарантію. Обчислення діаметру банної труби не настільки принципово, тому що бані переважно комплектуються топками закритого типу, а канал притоку повітря виводиться на ззовні. Однак, розрахувати довжину і висоту для такої конструкції варто з усією серйозністю.

Як розрахувати діаметр димоходу в залежності від його форми

Як розрахувати діаметр димоходу

Найбільш звичними залишаються димоходи прямокутні або квадратні, хоча фахівці все частіше говорять про складнощі, що виникають в процесі експлуатації таких конструкцій. Така форма властива популярним цегляним трубам, які використовуються не тільки в опалювальних системах, але і для печей - барбекю і мангала. Якщо ви віддали перевагу саме такому димовідводу, вважається, що в залежності від потужності опалювального обладнання, слід підібрати трубу  по наступним габаритам:

  • До 3,5 кВт - 14х14см;
  • до 5,2квт - 14х20см;
  • до 7,2 кВт - 14х27см.

Якщо ваш димар буде мати  круглий переріз, то для пристрою потужністю 3,5-4кВт підійде діаметр 150мм, 4-5кВт - 15-170мм, більш 5кВт - 170-200мм.

Інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон готовий прийти вам на допомогу у визначенні необхідного діаметра або перерізу димоходу. У нас ви можете купити труби з високоякісного металу або сендвіч-труби, ціна і довговічність яких виключно вас порадує. Правильно підібрані габарити труби забезпечать максимальну продуктивність, як дров'яної печі, так і газового котла найсучаснішої конструкції.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно