Установка проточного водонагрівача в приватному будинку стандартного і великого метражу позбавлена сенсу, тому що в підсумку можна зіткнутися з досить високими витратами на ГВП. Тому багато домовласників вибирають з найбільш економних варіантів - це працюючий на газу накопичувальний водонагрівач або бойлер непрямого нагріву.
Перший вид агрегатів накопичує гарячу воду, яка підігрівається газовим пальником і буває з камерою відкритого або закритого типу. Другий забезпечує ГВП за рахунок циркуляції в змійовику гарячої води, підігрітої іншим видом обігрівача або взятої з системи центрального опалення.
При істотних відмінностях в конструкції ці пристрої мають деякі подібні якості:
- широкий вибір літражу - від пристроїв на 50 до 300 літрів;
- досить великий розмір, що не є проблемою для приватних будинків, де метраж, як правило, дозволяє розмістити подібний пристрій навіть в окремому приміщенні;
- можуть забезпечити стабільну температуру і високий струм у всіх точках водорозбору під час одночасного включення гарячої води.
Однак, при схожості цих характеристик, кардинальні відмінності в принципі роботи не дозволяють сказати, що обидва види водонагрівачів рівноцінні.
Краще рішення для приватного будинку: бойлер непрямий або газовий накопичувальний?
Газові пристрої, які бувають потужністю до 30 кВт, відмінно справляються із забезпеченням ГВП великого будинку, а газ досить недорогий. Ці незаперечні переваги, на жаль, абсолютно втрачають свою актуальність в населених пунктах, куди газ не підведений.
Який би не дешевий цей ресурс, все одно при наявності накопичувального газового нагрівача існують певні витрати. У цьому плані бойлер непрямого нагріву вигідніший - він не має автономного нагрівального елементу і "споживає" виключно воду вже нагріту іншим джерелом тепла.
Якщо ж ви вирішили віддати перевагу водонагрівачу на газу, вам варто пам'ятати, що його установка вимагає отримання дозволу в газовій службі. Монтаж і пуск повинен здійснюватися фахівцями цієї служби. Накопичувальний газовий нагрівач з відкритою камерою має потребу в димоході для відводу продуктів згоряння. Якщо ж у вас водонагрівач із закритою камерою, можна обійтися коаксіальним димовідводом.
Бойлер непрямого нагріву не вимагає димоходів і додаткових пристроїв для функціонування. В опалювальний сезон для вас завжди буде доступна гаряча вода, проте, влітку він теж може нагрівати воду. Для цього можна передбачити окремий контур під опалення, і в теплу пору року відключати всі інші, залишивши тільки працюючий в зв'язці з бойлером непрямого нагріву. Також можна вмонтувати непрямий бойлер безпосередньо в котел або встановивши комбінований пристрій з вбудованим (або вбудовуємим) ТЕНом. Ціна такого рішення вища, але так ГВП у вашому будинку буде стабільним і надійним.
Якщо ви вирішили купити подібний економний і надійний пристрій, інтернет-магазин Теплозон запропонує широкий вибір непрямих бойлерів. Наші фахівці також допоможуть розрахувати необхідну потужність обв’язувального котла і найбільш підходящий літраж агрегату.
Дивіться також:
- Як розрахувати обсяг і потужність бойлера непрямого нагріву
- Бойлер прямого або непрямого нагріву - що краще?
- Бойлер непрямого нагріву або двоконтурний котел - що краще?
- Бойлер непрямого нагріву або газовий - що краще?