• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 45.60 грн
1 $ • 41.50 грн

Які радіатори краще: біметалеві або сталеві?

Вибираючи біметалічні радіатори або сталеві, споживач вирішує дилему, чи варто переплачувати або зупинитися на більш традиційному і економному варіанті. Тут не може бути однозначної відповіді - адже параметри батареї залежать від безлічі факторів, таких як робочий тиск в системі, вид і якість теплоносія, і багато іншого. Сталеві панельні конструкції більш звичні і користуються попитом ось уже півстоліття, але сучасні технології пропонують нові рішення, які скоштують на порядок дорожче. Чи варто воно того, можна зрозуміти, провівши порівняльний аналіз видів.

Біметал: сучасна відповідь агресивному середовищу

Біметалічний радіатор

У конструкції біметалевих радіаторів використані переваги двох металів - сталі та алюмінію. Більш висока стійкість першого до корозії в них поєднується з високою тепловіддачею другого. Теплоносій в біметалічному радіаторі циркулює всередині сталевого сердечника, виключаючи контакт рідини з алюмінієм, що істотно продовжує термін служби таких виробів. До решти сильних сторін біметала відносять:

  • здатність витримувати тиск до 40, а в деяких моделях і до 100 атмосфер;
  • стійкість до нестабільного тиску в системі і гідроударів;
  • вироби з мідним сердечником можуть працювати з антифризом в якості теплоносія, однак, такі радіатори в Україні рідкість;
  • допустима температура води в системі опалення - до 130 С.;
  • легкість і привабливий дизайн;
  • тепловіддача в 1,5-2 рази вища, ніж у сталевих виробів тих же габаритів.

Є і недоліки - це невеликий діаметр трубок, що загрожує засміченням, і загроза корозії при попаданні кисню в теплоносій. Існує також проблема правильного вибору подібних виробів - на ринку зустрічаються нібито біметалічні радіатори, в яких сталь зустрічається тільки в вертикальних каналах батареї. Вони дешевші, але не краще і істотно поступаються оригінальним виробам за експлуатаційними характеристиками.

Сталеві радіатори - традиційно і надійно

Сталевий радіатор

Сталеві батареї являють собою кілька панелей, з'єднаних між собою методом зварювання. Значна площа панелей забезпечує високий рівень випромінювання тепла, яке додатково збільшується за рахунок ребристої форми простору між ними. Робочий тиск у таких виробів не перевищує 10 атмосфер. Вони швидко нагріваються і остигають, а поширення тепла відбувається за рахунок 40% випромінювання і 60% конвекції. Простота конструкції робить їх надійними, а також забезпечує простоту монтажу. Додатковим плюсом є їх досить низька ціна.

Є у сталевих радіаторів і мінуси. Вони погано переносять злив рідини з системи, а вміст кисню в ній також руйнівно впливає на них, як і на біметалеві. Зварювальні шви - це слабке місце подібних радіаторів, саме вони страждають при гідроударі і в їхніх місцях утворюються течі. Деякі недобросовісні виробники досягають зменшення ціни виробів, роблячи їх стінки максимально тонкими, що впливає на довговічність виробів і їх ККД.

Застрахувати себе від придбання неякісних радіаторів можна, звернувшись в інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон. Наші консультанти допоможуть вам вибрати і купити надійні батареї, які б різновиди виробів вас не зацікавили, а також проконсультують вас і після здійснення покупки.

Дивіться також:

Як розрахувати кількість і потужність радіаторів опалення

Що таке біметалічні радіатори опалення

Які радіатори краще: алюмінієві або біметалічні?

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно