• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як облаштувати опалення гаража?

Опалювальний гараж має безліч переваг: наприклад, у теплому приміщенні волога, що потрапила на кузов автомобіля, випаровується швидше, а відповідно - не провокує корозійні процеси. Крім того, навіть у холодну пору року машина, що знаходилася в гаражі з опаленням, заведеться без проблем, в той час, як замерзле авто доведеться довго прогрівати.

Облаштування системи опалення в гаражі має свою специфіку. Зазвичай, у такому приміщенні, крім автомобіля, знаходиться ще безліч різних предметів. Найчастіше в гаражі можна зустріти автохімію, деякий запас бензину та інструменти. Є також власники, які в силу різних обставин змушені використовувати гараж як комору або підсобку, приміром, для зберігання садових інструментів. Все це значно підвищує пожежну небезпеку приміщення. У зв'язку з цим, опалення повинно бути продуманим і максимально безпечним. Слід також враховувати, що гараж в будь-яку пору року повинен бути добре провітрюваним або мати обладнану систему вентиляції. Це перешкоджає повноцінному опаленню приміщення.

Оптимальним рішенням для обігріву гаража є його підключення до системи опалення будинку. Це просто зробити, якщо таке господарче приміщення розміщене в підвалі будівлі. Часто при зведенні приватного житла, система обігріву гаража проектується як невід'ємна частина опалення всього будинку.

Якщо ж гараж - окрема споруда, простіше всього облаштувати в ньому електричне опалення. Але для конвекторів повинні бути передбачені ніші в стінах, які закриваються ґратами. Електричні обігрівачі можна поставити у приміщенні, призначеному для зберігання автомобіля. Але, якщо в гаражі облаштований склад паливо-мастильних матеріалів, використовувати в ньому електричні опалювальні прилади заборонено. Це пов'язано з вимогами норм пожежної безпеки, які передбачають, що будь-який подібний електроагрегат, в теорії, може спалахнути.

Безпечніше всього облаштувати в гаражі водяне опалення. Але тоді доведеться проводити труби від водогрійного котла (котла), який знаходиться в будинку чи котельні. Це досить дороге обладнання, але так обігрів гаража можна буде контролювати дистанційно. У  випадку, якщо котел газовий, це допоможе значно заощадити на електричному опаленні. Крім того, для обігріву декількох гаражів можна обладнати окрему автоматизовану котельню.

Останнім часом популярним стало інфрачервоне опалення, в тому числі і для гаражів. Для ІЧ-плівки не потрібно виділяти місце, як у випадку з радіаторами. Єдиний недолік: ІЧ-промені нагрівають навколишні предмети, тому в утепленому інфрачервоною плівкою гаражі не може перебувати автохімія, яка не переносить високих температур. При цьому ІЧ-опалення вважається досить безпечним, хоч і працює від електрики.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно