• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Який котел краще: одноконтурний або двоконтурний?

Перед тим, як поставити запитання одноконтурний або двоконтурний котел краще, слід розуміти, що це кардинально різні пристрої, що служать різним цілям. Незалежно від того, пристрій на якому паливі ви плануєте вибрати, варто спочатку планувати, який перелік завдань буде в пріоритеті і чи готові ви витратитися на додаткове обладнання для ГВП.

Одноконтурний котел: переваги і недоліки

Одноконтурний котел

Одноконтурні котли - це надійний спосіб забезпечити будинок теплом, вибирають їх, як правило, для обігріву осель метражем до 300м2. Це їх єдине завдання, якщо ви поставите за мету забезпечити свій будинок ще і гарячим водопостачанням, можна буде додатково купити бойлер непрямого типу. В цьому випадку гаряча вода з котла буде надходити в водонагрівач, змійовик якого нагріє рідину всередині непрямого пристрою для господарських потреб. Споживачі вибирають одноконтурний котел за такі переваги:

  • простота функціонування і монтажу;
  • економічність;
  • при роботі в зв'язці з бойлером забезпечення водою стабільної і комфортної температури, незалежно від кількості включених мийок, душу і т.д.
  • менша вартість установки;
  • потужність і сумісність з опалювальними системами старого типу, якщо говорити про пристрої з теплообмінником з чавуну.

До мінусів таких пристроїв відносять те, що вони обмежені лише однією функцією, і організація ГВП вимагає додаткових витрат.

Двоконтурний котел і його особливості

двоконтурний котел

Двоконтурний котел за допомогою двох теплообмінників нагріває як воду для системи опалення, так і для господарських потреб. Остання нагрівається проточним способом, проходячи через теплообмінник при включенні крана. Зазвичай їх вибирають власники житла невеликого або середнього метражу, в іншому випадку, пристрій може погано справлятися з обома покладеними на нього функціями. До переваг двоконтурних котлів відносять:

  • невеликі габарити, наприклад, настінний котел компактного розміру цілком може обігрівати і забезпечувати гарячою водою будинок площею 50м2;
  • краще підходить, якщо потреба в гарячій воді у мешканців помірна, адже бойлер, який працює з одноконтурним котлом, нагріває досить велику кількість води, яка не завжди витрачається;
  • доступна ціна.

Недоліком таких агрегатів є нестабільність температури і напору води. Тривале користування гарячою водою може викликати охолодження житла. Діаметр теплообмінника для нагрівання господарської води зазвичай менший, тому що використовується проточна рідина, а якість її залишає бажати кращого, це загрожує поломками.

Незалежно від вашого вибору при зверненні в інтернет-магазин Теплозон ви отримаєте саму детальну консультацію, а наші менеджери розкажуть вам про їх сумісність з бойлерами, а також циркуляційним обладнанням.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно