• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як правильно обрати настінний котел?


Основою систем опалення виступають котли, сучасні моделі яких мають багато відмінних якостей. Настінні котли мають чимало переваг, таких як повна комплектація, невеликі розміри пристрою, а також можливість організації теплого водопостачання. Основними критеріями при виборі моделі є тип камери згорання, кількість контурів котла, потужність пристрою і матеріал теплообмінника.

Камера згорання котла

Сучасні котли випускаються з відкритою і закритою камерою згорання. При встановленні апаратів з відкритою камерою згорання, потрібно використовувати традиційний димар. Таким пристроям властива природна тяга, тому в котел потрапляє повітря безпосередньо з приміщення, а відпрацьовані газові речовини виводяться через димар. Для нормального горіння необхідний стабільний приплив повітря в кімнату, в якій знаходиться котел. Ariston Clas Evo 24 FF

Пристрої з закритою камерою згорання містять вентилятор і систему видалення диму, завдяки чому немає необхідності споруджувати традиційний димар. Під час роботи такого апарату, кисень у приміщенні не спалюється. Найчастіше, для опалення квартир обирають саме настінні котли із закритою камерою згорання, адже для їх роботи цілком достатньо коаксіального димаря, який коштує набагато дешевше традиційного.

Кількість контурів котла

Одноконтурні котли використовуються виключно для обігріву приміщень. Двоконтурні пристрої є більш функціональними, оскільки вони можуть здійснювати гаряче водопостачання і опалювати приміщення. Вся специфіка в тому, що під час нагрівання води опалення кімнати може припинятися. Зміни в температурі практично не відчуваються, тому що сучасні радіатори остигають досить довго. Для забезпечення постійного опалення спільно з гарячим водопостачанням можна встановити котел з баком, в якому буде накопичуватись вода. Щоб обрати пристрій з оптимальною кількістю контурів, необхідно визначити свої потреби. Наприклад, якщо вам потрібно отримувати великі об’єми гарячої води, краще підібрати одноконтурний котел, до якого варто приєднати бойлер комбінованого або непрямого нагріву.

Потужність опалювального котла

Обираючи котел необхідної потужності, варто опиратися на показники його роботи під час опалення приміщення. Найчастіше розрахунок потужності виконують за допомогою формули 1 кВт на 10 м2 площі приміщення. Але якщо котел буде обігрівати кутову кімнату з двома і більше вікнами, то варто розуміти, що для опалення 1м2 буде використовуватися 1,5 кВт.

Модифікації теплообмінника у котлах

Монотермічний теплообмінник найчастіше виготовляється з міцних мідних труб з жаростійким покриттям, яке забезпечує стійкість до корозійних процесів. Бітермічний теплообмінник складається з двох (розташованих одна в іншій) труб. Зовнішня труба застосовується для передачі теплоносія системі обігріву, а внутрішня - для гарячого водопостачання. Котли з такими теплоносіями не варто встановлювати в районах, де подається занадто жорстка вода, тому що відкладення солей у трубах цих пристроїв здійснюється досить інтенсивно.

Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно