• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Які радіатори краще біметалеві або чавунні

Вибираючи, що поставити в своїй оселі - чавунні або біметалічні радіатори, споживач може на власні очі переконатися, як далеко пішли опалювальні технології більш, ніж за півстоліття. Незважаючи на те, що перші батареї з чавуну з'явилися в будинках дуже давно і мало змінилися з тих пір, необачно думати, що вони однозначно застаріли і в усьому програють більш інноваційним конструкціям. Щоб однозначно відповісти на питання, що краще конкретно для вашого будинку, необхідно порівняти характеристики цих видів радіаторів та умови, при яких вони будуть максимально ефективні.

Що краще біметалеві або чавунні радіатори для квартири і приватного будинку?

Перш, ніж відповісти на це питання, слід зазначити, як характеризується система центрального опалення в багатоповерхових будинках:

  • низька якість води в мережі - вона володіє кислотністю вище 7pH, в ній можуть бути присутніми дрібні абразивні частки і бульбашки повітря;
  • можливість гідроударів при планових пусках системи;
  • досить високий тиск - наприклад, в 9-поверховому будинку це 6 атмосфер, а в 22-поверховому - 15 атмосфер.

Все це диктує досить жорсткі вимоги до радіаторів, в іншому випадку вони не пропрацюють і п'яти років. Традиційно в міських квартирах встановлювали чавунні радіатори, і це не випадково. Вважається, що досить встановити, пофарбувати і забути про них на довгі роки. Гріються вони довго, але і остигають теж довго, що вельми не зайве в умовах періодичних перебоїв з опаленням.

Чавунний радіатор

До якості теплоносія чавун невибагливий, спокійно витримує високий тиск. Якщо ви вирішили купити чавунні конструкції, щоб замінити ними аналогічні старі, можете дізнатися робочий і опресований тиск в паспорті виробу, там ці величини вказані через дріб. Зазвичай це 6 - 8/15. Якщо ж ви живете в будинку, який перевищує  20 поверхів, краще задуматися про установку біметалічного радіатора, у якого подібні показники вище.

Біметалевий радіатор

До інших плюсів виробів з біметалу відносять надійність сталі і здатність алюмінію практично моментально нагріватися. Тепловіддача секції в середньому порівнянна з показниками чавунних виробів - 150-180Вт. Гідроударам ж біметал протистоїть набагато ефективніше, ніж чавун. Мінусом виробів з біметалу є більш вузькі канали, це хоч і економить теплоносій, але загрожує засміченням. Однак, цю проблему можна попередити, встановивши спеціальний фільтр на подачі води в конструкцію.

Якщо підсумувати, то обидва ці види відмінно підходять для більш сприятливих умов експлуатації в приватному будинку. Однак, для установки в квартирі багатоповерхового будинку годяться тільки чавунні і справжні біметалічні вироби з міцним сталевим сердечником, а не дешевші «напівбіметалічні», лише частково посилені сталевими вставками. Також слід враховувати, що ціна біметалевих радіаторів набагато вище, ніж чавунних, хоч і монтуються вони простіше за рахунок легкої ваги.

Щоб купити оригінальний виріб з якісним фарбуванням і прекрасними експлуатаційними характеристиками, досить звернутися в інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон. Ми надамо сертифікати, які б товарні позиції вас не зацікавили, а також проконсультуємо щодо нюансів установки батареї в приватному будинку або квартирі.

Дивіться також:

Що таке біметалічні радіатори опалення

Як розрахувати кількість і потужність радіаторів опалення

Які радіатори краще: алюмінієві або біметалічні?

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно