• Ваш список
  "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Які радіатори краще: алюмінієві або чавунні?

Говорячи про те, що краще - алюмінієві або чавунні радіатори, слід розуміти, що порівнюються кардинально різні пристрої. Перше, що кидається в очі навіть не фахівцеві при порівнянні, це те, що одні з них найважчі з батарей, а другі найлегші. Вага має більше значення, ніж може здатися на перший погляд. Чим легше виріб, тим простіше його транспортувати і монтувати, що відбивається на вартості установки виробу в цілому. Для порівняння одна секція алюмінієвої батареї важить до 1,3 кг, чавунної ж - 7,5кг.

Алюмінієві радіатори - ідеальний вибір для приватного будинку

Алюмінієвий радіатор

Споживачі, які мають обмежений бюджет, вважають за краще батареї з алюмінію. Крім того, що у них демократична ціна, вони користуються великим попитом завдяки ряду незаперечних переваг:

 • висока тепловіддача - для однієї секції вона може становити 100-190Вт, і це один з найвищих показників для радіаторів;
 • велика різноманітність типорозмірів;
 • економічність - високе випромінювання тепла дозволяє виставляти котел на меншу потужність і при цьому отримувати комфортну температуру в приміщенні;
 • мають найпривабливіший дизайн з радіаторів економ-класу;
 • витримують тиск 6-16 атмосфер.

Істотним недоліком таких радіаторів є схильність до утворення корозії при контакті з водою з централізованої опалювальної системи. Її підвищена кислотність, наявність твердих абразивних частинок або можливість потрапляння повітря в систему істотно зменшують термін служби алюмінієвих радіаторів. Однак, при установці в приватному будинку, де господарі можуть контролювати навантаження і якість рідини в системі, такі вироби прослужать до 20 років. Важливо пам'ятати, що якщо у вашому будинку котел з мідним нагрівальним елементом, алюмінієві батареї краще не встановлювати, тому що ці два метали вступають в реакцію.

Надійність і невибагливість чавуну

Чавунний радіатор

Ці дві характеристики обумовлюють незменшуваний попит на ці, здавалося б, «допотопні» вироби. Купити їх вважають за краще, як правило, мешканці багатоквартирних будинків. Вода, що циркулює по трубах в таких оселях, не спроможна завдати їм такої серйозної шкоди як алюмінієвим. Які ж плюси чавунних батарей:

 • здатність витримати температуру теплоносія до 150С;
 • висока стійкість до контакту з абразивними частинками, які трапляються в опалювальній системі;
 • термін служби до 30 років;
 • довговічніший, ніж алюмінієвий радіатор;
 • існують моделі з оригінальним вінтажним дизайном.

Мінусом є вже згадувана велика вага, яка не дозволяє встановити такий радіатор самому. Крихкість цього металу може привести до утворення тріщин при транспортуванні, які дадуть про себе знати при підвищенні тиску в мережі. Крім того, чавунні вироби нагріваються досить довго, але в міських умовах це може бути і плюсом при раптовому відключенні опалення.

Таким чином, обидва ці види по-своєму гарні, якщо встановлювати їх, виходячи з їх експлуатаційних характеристик. Зробити гарантовано правильний вибір і купити високоякісну батарею можна, звернувшись в інтернет-магазин опалювальної техніки Теплозон. Ми з великою увагою ставимося до потреб наших клієнтів і даємо консультації як до, так і після покупки будь-яких виробів.

Дивіться також:

Які радіатори краще: мідні або алюмінієві?

Які радіатори краще: алюмінієві або біметалічні?

Як вибрати алюмінієвий радіатор опалення

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно