В зв’язку з різким зростом цін на газопостачання, власники приватних будинків стали масово переходити на твердопаливні котли. Універсальність твердопаливних котлів зумовлена можливістю їхньої роботи на вугіллі, торф’яних брикетах, пелетах та дровах.Таким чином, власники можуть економити на опаленні та гарячому водопостачанні.
Слід зауважити, що економію ви відчуєте не відразу. Через стрімкий курс іноземної валюти, та високу популярність – вартість твердопаливного обладнання за останній рік зросла вдвічі. В залежності від виробника та від виду котла ціни на них коливаються в межах 9-30 ти. грн. Пелетні котли коштують значно дорожче, але зручніші в експлуатації, адже можуть працювати в автоматичному режимі протягом кількох днів
Щоб оптимально і без зайвих витрат придбати опалювальну техніку для власного житла необхідно врахувати наступне:
- Визначитися з потужністю котла враховуючи квадратуру та утепленість будинку.
- Вибрати вид палива - вугілля та дрова вважаються найекономнішими. Тоді нагрів води та опалення коштують в 2,5 рази дешевше ніж застосовуючи газопостачання.
- Теперішні твердопаливні котли бувають чавунні та сталеві, обравши перші, ви отримуєте довговічний та добре утримуючий тепло агрегат.
- Придбавши котел з механічною подачею палива, ви заощаджуєте на електроенергії, але заправку котла доведеться здійснювати самостійно.
- Використання акумуляційних ємностей, систем Laddomat, дозволяє економити паливо до 40 відсотків.
Навіть, вважаючи на те, що за встановлення опалення на твердому паливі знадобиться досить значна сума коштів, власникам особняків це вигідно. Адже, згідно нинішніх тарифів на газ, окупність котла становить 3-4 роки, ще й діє урядова програма компенсацій за встановлення твердопаливних котлів. Згідно з нею передбачається відшкодування позичальнику 20 відсотків вартості котла, але не більше 5 тис. грн. Кредит видається на термін до трьох років під 25 % річних. Обов’язковий перший внесок становить 10% вартості котла. Можливо достроково погасити заборгованість по кредиту та відсотки.