• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 34,20 грн
1 $ • 28,20 грн

Все, що ви хотіли запитати про вибір котла опалення

Який опалювальний котел краще - з чавунним або мідним теплообмінником?

Чавунний теплообмінник вважається кращим з точки зору його довговічності. Справа в тому, що при роботі в перехідних режимах, матеріал, з якого виготовлений теплообмінник, піддається корозії внаслідок контакту з топковими газами. Існує помилкова думка, що чавунний теплообмінник довговічніший через утворення в ньому сухої іржі, яка нібито здатна захистити його від корозії. Але насправді, шар цієї іржі настільки слабкий, що ніяк не може впливати на швидкість корозії чавуну. А ось товщина стінок теплообмінника дійсно має значення, чим вона більша - тим довше теплообмінник не буде руйнуватися від корозії. Мідний прокат значно дорожче литого чавуну, тому товсті стінки мідного теплообмінника - занадто велика розкіш. А товсті стінки чавунного - ні. Тому і термін служби тонкостінного мідного теплообмінника не більше 10 років, в той час як чавунного - 20-25 років.

Чому високоавтоматизований настінний котел дешевший, ніж простий підлоговий?

Левову частку вартості котла становить ціна теплообмінника. Саме ця важлива складова котла визначає його довговічність. Будь-який вузол або елемент автоматики коштує відносно недорого, і досить легко замінюється. Підлогові котли найчастіше оснащені масивним довговічним чавунним теплообмінником, тому вони дорожчі, ніж настінні, які оснащені тонким мідним теплообмінником, термін служби якого значно коротший.

Чому двоконтурний котел коштує дорожче, ніж одноконтурний?

Для забезпечення гарячого водопостачання двоконтурний котел Protherm 25 KKO KW оснащений додатковими комплектуючими. Різниця в конструкції, завдяки якій двоконтурний котел забезпечує і опалення будинку, і підігрів води, зумовлює різницю в ціні.

Чи здатний двоконтурний котел ефективно забезпечувати гаряче водопостачання та опалення одночасно?

Це можливо, але лише, якщо котел Kospel EKCO.R 15 має значний запас потужності. На підігрів води витрачається, як правило, 24 кВт, тобто котел повинен мати повну максимальну потужність, до якої потрібно додати 24 кВт на підготовку гарячої води.

Що вибрати для оптимального гарячого водопостачання: двуконтурний або одноконтурний котел з бойлером?

Одноконтурний котел з бойлером - найбільш комфортний варіант, оскільки навіть самий потужний двоконтурний котел не здатний підігріти велику кількість води одночасно. На перехідних режимах, коли відключаються і підключаються додаткові точки споживання, навіть сама сучасна автоматика не в змозі запобігти зміни в температурі води в перші 5-10 секунд.

При цьому найбільш комфортний і надійний варіант установки одноконтурного котла Kospel EKCO.R 12 і бойлера з нержавіючої сталі є одночасно і самим дорогим. А бойлер подешевше з чорної нержавіючої сталі із-за корозії може давати протікання. Тому оптимальним рішенням можна вважати одноконтурний настінний котел із вбудованим бойлером з нержавіючої сталі. Термін служби котла такий же, як і у звичайного одноконтурного. Але варто звернути особливу увагу на тривалість гарантійного сервісного обслуговування, оскільки в разі виходу з ладу вмонтованого бойлера, швидше за все, використання котла стане неможливим. Але якщо купувати бойлер і  котел окремо, краще вибирати одну торгову марку з обслуговуванням в одному сервісному центрі.

Що надійніше: двуконтурний або одноконтурний котел з бойлером?

В значній мірі надійність залежить не від способу гарячого водопостачання, а від конструкції котла. В бойлері з нержавіючої сталі в принципі немає деталей, які могли б зламатися. Більш дешеві бойлери з емальованої чорної сталі досить часто починають протікати з-за корозії, незважаючи на анодний захист з допомогою магнієвого електрода. У таких випадках, внаслідок відключення гарячої води, котел Moderator Unica 18 KW працює тільки на опалення.

Можна вважати використання одноконтурного котла з бойлером більш дорогим у порівнянні з використанням двоконтурного котла?

Використання одноконтурного котла саме по собі не збільшує витрату газу, оскільки в той час, поки система опалення не задіяна, котел автоматично включається тільки тоді, коли треба підігріти воду. Витрата газу дещо збільшується при теплозатратах на збереження гарячої води в бойлері, але під час опалення тепло на виході з бойлера можна вважати позитивним теплопоступленням в приміщення. Витрати енергії на збереження гарячої води в бойлері досить незначні. Наприклад, бойлер об'ємом 150 л з теплоізоляцією з пінопласту товщиною 50мм витрачає 0,04-0,09 кВт енергії в годину при збереженні температури 40-80 С. За місяць це становить 29-65 кВт.

Який обсяг бойлера можна вважати найбільш оптимальним?

Це залежить від індивідуальних потреб в гарячій воді, які можна розрахувати тільки приблизно. Наприклад, при одночасному використанні душа, кухонної мийки і раковини достатній запас води дорівнює 30+15+15=60 л. Таким чином, бойлер на 150 л не здатний забезпечити великий набір кутової ванни та іншої одночасної витрати води. Але швидкість підігріву води в одноконтурному котлі Atmos DC 18 KW достатня для того, щоб відновити запас 150 літрів гарячої води за десять-дванадцять хвилин, і, поки ванна набирається, він встигає нагріти достатній обсяг води. Для забезпечення потреб в гарячій воді 1-2 осіб рекомендований обсяг бойлера - 100 л, для 4 осіб - 150 к. Не варто купувати бойлер «з запасом», оскільки застій досить забрудненої побутової води може спровокувати появу від неї неприємного запаху.

Чому при невеликій опалювальної площі радять купувати досить потужний (20-25 кВт) котел?

Іноді, наприклад, у сильні морози, котлу доводиться працювати на пікових потужностях, які значно перевищують середню потужність, необхідну для обігріву приміщення. До того ж, якщо котел Viadrus Hercules U22 D4 забезпечує гаряче водопостачання, потужності менше, ніж 20 кВт, буде явно недостатньо.

Чи збільшаться витрати газу, якщо встановити котел зі значним запасом потужності?

Витрати практично не збільшуються, особливо, якщо котел з модульованим пальником. Головне - враховувати, при якій мінімально можливої потужності може працювати вибраний котел.

Який ККД мають конденсаційні котли?

Іноді можна зустріти зазначене для таких котлів ККД на рівні 105% і вище. Зрозуміло, що за законами фізики таких значень існувати не може, а справа тут в термінологічній плутанині. Реальний ККД конденсаційних котлів опалювальних 85-92% в залежності від температури повітря ззовні: чим вона нижча, тим ККД вище. При температурі повітря-10 С конденсаційний котел Galmet GT KW 20 Luxus Pro буде мати ККД на 5% вище, ніж звичайний. Але коли температура підвищується до нуля, різниця між ККД конденсаційного і звичайного котла не більше 1-2%. Тому конденсаційні котли доцільно використовувати в холодному кліматі звичайної опалювальної потужності.

Чи існує небезпека падіння настінного бойлера зі стіни?

Це практично повністю виключено, оскільки кріплення, які входять в стандартну комплектацію настінних бойлерів, - це надійний і перевірений вузол з багаторазовим запасом міцності.

Наскільки високий рівень шуму у котлів turbo?

Рівень шуму при роботі турбіни під час виділення диму невисокий і не доставляє незручностей. У більшості випадків шум може виникати внаслідок неправильного налаштування димоходу.

Які переваги у біметалічних теплообмінників?

При використанні біметалевого теплообмінника немає необхідності у вторинному теплообміннику, трьохходовому клапані та деяких інших вузлах, тому він більш надійний. Серед недоліків - схильність до перегрівання води на перші десять секунд після включення (температура води на виході може досягати 70-80 С). Через це вони дуже чутливі до жорсткої воді, оскільки при високих температурах відкладання солі на стінках відбувається швидше.

Котли якої марки вважаються найкращими?

Це одне з питань, які задають найчастіше. Але оскільки не один котел Atmos DC 40 KW навіть найавторитетнішої марки не застрахований від поломки, варто більше орієнтуватися на можливості сервісного обслуговування у вашому регіоні.

Наскільки висока надійність вітчизняних котлів автономного опалення?

В принципі, єдина відмінність імпортних котлів від вітчизняних - це країна-виробник теплообмінника. Всі інші комплектуючі, автоматика і механіка - однакові. Єдине, в чому поступаються вітчизняні котли, - це функціональні можливості. Наприклад, вони частіше оснащені немодульованим пальником.

Чому модульований пальник вважається кращим, ніж двоступеневий?

Модульований пальник дає можливість регулювати потужність більш плавно, що збільшує термін служби котла, особливо, коли він одночасно забезпечує опалення і гаряче водопостачання. Котли з модульованим пальником трохи більш економічні (до 1%), оскільки в двоступеневих пальниках частина газу не встигає повністю згоріти під час перемикання рівнів.


Які умови гарантійного обслуговування газових котлів?

Гарантійне обслуговування більше двох-трьох років, як правило, платне: 350-500 грн. в рік в залежності від марки котла і сервісу. Внаслідок несвоєчасної оплати покупець може або втратити право на гарантійне обслуговування, або сплатити штраф за прострочений термін. Іноді вигідніше продовжити гарантію, оскільки з урахуванням вартості комплектуючих, ремонт котла іноді обертається чималими витратами. Приміром, такий, начебто, нескладний елемент як термостат тяги в фірмової комплектації коштує до 30 євро. Зазвичай максимальна гарантія становить не більше десяти років. Як правило, вона дається на котел Atmos DC 22 KW в комплекті, але іноді зустрічається гарантія окремих вузлів.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно