Власники приватних будинків все частіше замислюються про облаштування опалювальної системи, яка б працювала на альтернативному виді палива. Чітке уявлення про те, що таке пелетний котел, допоможе вам вибрати відповідний агрегат, який довгі роки буде обігрівати ваш будинок. Цей вид твердопаливних котлів хоче купити все більше споживачів завдяки таким плюсам:
- незалежність від центрального опалення і газу;
- відсутність токсичних відходів;
- економна витрата палива;
- ККД до 91%;
- термін роботи близько 20 років;
- автоматизація опалювального процесу.
Основна ж перевага такого опалювального обладнання очевидна. Досить порівняти калорійність деревини, яка становить всього 2000ккал з деревними пелетами - до 5000ккал і торф'яними - до 4800ккал. Крім цього виду сировини існують пелети з соломи і лушпиння соняшника. Пелети являють собою спресовані в гранули відходи деревообробки або іншої біомаси. Потужність таких пристроїв коливається від 15 до 500кВт.
Як працює пелетний котел?
Існує три головних складових пристрою пеллетного котла - це безпосередньо котел, відсік для зберігання палива і механізм, що подає сировину в камеру згоряння. При завантаженні пелет до відповідного відділення шнек відправляє їх у відсік, що передує топці, а звідти безпосередньо на форсунку пальника. Після цього відбувається автоматичне розпалення, і паливо згорає практично без залишку.
Пальники можуть бути об'ємного типу або факельні. У першому випадку пальник являє собою подобу чаші з отворами, в яку засипається або подається шнеком паливо. Їх плюсом є низька собівартість і можливість спалювання інших видів твердого палива. Однак, вони складно монтуються і встановлюються тільки на спеціалізовані пристрої. Котли з пальником факельного типу дорожчі і підходять для пристроїв до 700кВт. Такі пальники відрізняються невеликими розмірами, можливістю заміни і безпекою.
Існують пристрої з розпалом вручну, при цьому пелети, розташовані на пальнику поливають спеціальним розчином і підпалюють. Кілька кілограм розпечених пелет на пальнику можуть досить довго підтримувати задану температуру, таке згорання забезпечує економне теплозабезпечення.
Пелетний котел з серйозною автоматизацією працює навіть без участі людини близько тижня, поки в спеціальному бункері є пелети для дозавантаження. Однак, відходи горіння все одно залишаються, хоч і в мінімальній кількості. Процес позбавлення від них залежить від типу пристрою. В котлах провідних фірм-виробників зола видаляється автоматично в габаритний зовнішній контейнер, попередньо ущільнюючись за допомогою шнека. У моделях, ціна яких значно нижча, передбачена ручна чистка.
Інтернет-магазин опалювальної техніки «Теплозон» пропонує пелетні котли різних модифікацій, від моделей економ-класу, що регулюються вручну, до повністю автоматизованих агрегатів, які як правило, вимагають мінімум людського втручання.
Дивіться також:
- Як вибрати піролізний котел
- Як вибрати котел для приватного будинку і квартири
- Як вибрати котел, що працює на пелетах