• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 44 грн
1 $ • 41.90 грн

Як вибрати котел, що працює на пелетах

Головним критерієм при виборі пелетного котла можна вважати його пристосованість до використання різного виду пелет для надійної безперебійної роботи. Вимоги до них залежать від конструкції котла і можуть істотно відрізнятися по температурі плавлення і зольності. Паливні пелети бувають трьох сортів: білі, індустріальні та агропелети. Білі пелети володіють найнижчою (0,5% і нижче) зольністю, роблять їх з тирси, в яких не міститься кора дерева. Завдяки такій низькій зольності котел вимагає чищення не частіше одного разу на місяць. Теплотворна здатність індустріальних пелет, як правило, не відрізняється від теплотворності білих, але ось зольність вище - 0,7% і більше. Сама висока зольність у агропеллет - вище 3%, зате вони відчутно дешевше інших, так як роблять їх з відходів лущення насіння соняшника і гречки.

Чому це важливо? Справа в тому, що чим нижче допустима зольність використовуваних пелет, тим вище собівартість одного кіловата тепла. При невеликій потужності котла різниця не дуже суттєва - за один опалювальний сезон вартість палива для котла в 50кВт, що працює на білих пелетах, буде приблизно на 8 тис. гривень вище, ніж для аналогічного агрегату на агропеллетах. А якщо потужність котла сотні кіловат?

Ще один важливий критерій - ступінь автоматизації котла. Котел з автоматизованою системою подачі палива вимагає набагато більше часу і трудовитрат на обслуговування, ніж котел, який повністю працює в автоматичному режимі. У всіх пелетних котлах обов'язково є:
  • самоочищення пальника від шлаку - тому він не потребує частого обслуговування. Навіть якщо в пальнику залишилося незгоріле паливо, після можливого збою в електропостачанні він відновлює роботу;
  • авторозжиг пальника в залежності від заданого режиму роботи - ця функція особливо важлива в періоди міжсезоння;
  • система оповіщення про виникнення пожежонебезпечної ситуації і про закінчення в бункері палива.
Пелетні котли мають досить високий ККД - на рівні 85-90%. При цьому дуже важлива величина модуляції котла, тобто його максимально і мінімально можлива потужність. Якщо вона становить менше 50%, ККД котла в період великої різниці денних і нічних температур, буде невисоким. Залежить рівень модуляції від конструкції пальника. Час, який котел може працювати без завантаження, залежить від величини бункера. Для того, щоб попередити займання пелет в ньому, у котлах передбачена сигналізація про перевищення в бункері і шнеку максимально допустимої температури. Забезпечує пожежобезпечність і функція розриву струменя подачі палива, завдяки якій полум'я з пальника не доходить до бункера.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно