• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Як розрахувати потужність циркуляційного насоса для опалення

Як розрахувати потужність циркуляційного насоса - це нагальне питання для власників приватних будинків. Це не дивно, адже тільки правильний вибір агрегату забезпечить належний напір, дозволяючи теплоносію переміщатися так, щоб долати опір в трубопроводі і батареях.

Для того, щоб вибрати бездоганно функціонуючий насос, необхідно провести розрахунки наступних параметрів:

  • теплова потреба;
  • продуктивність;
  • натиск.

Розрахунок потреби в теплі

Розрахунок потреби в теплі

У помірному європейському кліматі прийнято брати за основу 100Вт на квадрат площі будинку, в якому не більше 2 квартир, і 70Вт для багатоквартирного будинку. Для виробничих площ або добре утеплених будівель досить буде 30-50Вт. У разі ж, коли утеплення фактично відсутнє, а тепловтрати дуже високі, потрібно брати більш високе значення за основу.

Визначення продуктивності циркуляційного насоса

Продуктивність помпи має на увазі кількість тепла, яке вона може перемістити за певний відрізок часу. Дізнатися, помпа якої продуктивності вам необхідна, можна за такою формулою:

Q = 0,86R / TF-TR

У ній Q - споживаний обсяг, куб. метрів / год;

R - розрахункова кількість тепла в кіловатах;

TF - початкове значення температури теплоносія, за Цельсієм;

TR - кінцеве значення температури теплоносія, за Цельсієм.

Якщо у вас вже встановлений котел, то продуктивність можна дізнатися за формулою Q = N / (t 2 t 1). Де N - це потужність опалювального агрегату.

Розрахунок необхідного напору циркуляційного насоса

Також дуже важливою є необхідність врахування опору, яке повинен долати циркуляційний насос. Саме напір дозволяє теплоносію циркулювати, не "буксуючи» за рахунок гідравлічного опору елементів системи опалення - радіаторів, фільтрів, клапанів, котла і т.д. Основна величина, необхідна для цього розрахунку - так звана висота всмоктування насоса, зазвичай позначається як "Н".

Розрахувати можна за такою формулою:

Розрахунок потреби в теплі - 2

H = 1,3 * (R1L1 + R2L2 + Z1 + Z2 + ...... + ZN) / 10000, в якій R1, R2 - втрати по тиску на вході і виході контуру, в Паскалях на метр. L1, L2 - довжина виходу та повернення води, в метрах. Z1, Z2, ZN - значення опорів окремих елементів системи опалення, в Паскалях.

Як можна помітити, щоб підібрати насос, потрібно зробити далеко не найпростіші розрахунки. Не хочете ламати голову над формулами? Тоді найкраще буде звернутися в інтернет-магазин Теплозон. Тут можна отримати докладну консультацію щодо необхідних параметрів помп, а також купити їх. Наші консультанти також допоможуть вам вибрати відповідні пристрої для систем теплої підлоги. Ціна на циркуляційні насоси буде гарантовано привабливою, а вся продукція сертифікована.

Дивіться також:

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно