• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 44 грн
1 $ • 41.90 грн

Навіщо потрібен гідроакумулятор?

В сучасних водопровідних системах механізм управління роботою насоса в автоматичному режимі є досить поширеним. Для цього в систему монтується реле або датчик тиску, який спрацьовує спочатку водорозбору (простіше кажучи, як тільки відкривається кран). Але, враховуючи те, що вода не стискається і практично не змінює свій обсяг, у системі відбуваються миттєві зміни тиску. У цьому випадку реле тиску спрацьовує в режимі постійного включення/виключення, що, зрештою, призведе до перегріву двигуна і поломки насоса.

Забезпечити плавну зміна тиску під час роботи насоса - головне завдання гідроакумулятора (гідробака), який завдяки внутрішній будові обмежує кількість коротких включень насоса. Гідроакумулятор складається з двох порожнин: повітряної і водної, які поділяються рухомою мембраною з еластичного матеріалу.

Загалом, використання гідроакумулятора передбачено для водопостачання будинку (умивальник, туалет, душ тощо), щоб автоматизувати водозабір із свердловини за допомогою відкриття крана. Таким чином, пристрій дозволяє запобігти включенню насоса в ручному режимі кожен раз, коли знадобиться вода.

Гідроакумулятор якого обсягу краще вибрати? Обсяг гідроакумулятора залежить від потужності насоса і його витратних можливостей, а також допустимої кількості включень/виключень насоса протягом однієї години і показників реле тиску. Почнемо з найпростішого: Купуючи готову насосну станцію від будь-якого виробника, потужністю до 0,75 кВт, ви завжди отримуєте в комплекті гідроакумулятор, зазвичай, об'ємом від 20 до 24 літрів. Таким чином, завод-виробник дає гарантію того, що пристрій точно розрахований і гідробака такого обсягу достатньо для коректної роботи насосної станції, середня продуктивність якої становить 2-2,5 м3 в рік. Враховуючи те, що тиск у водопровідних мережах не перевищує 2,5-4 атм., це не викличе значних навантажень і забезпечить надійну і довговічну роботу системи навіть при частих включеннях насоса.

Разом з цим, використання гідроакумуляторів обсягом 50-60 л дозволяє при необхідності збільшити використання води до 2,5-3,5 м3 на рік, зменшити кількість включень насоса і забезпечити резервний запас води (близько 15-20 літрів). Потужність насоса в даному випадку, як правило, 0,75-1,5 кВт.

У підсумку: Для побутового використання найбільш оптимальними визнані гідробаки, місткістю 20-60 л. Сенс купувати ємності на 100 і більше літрів є тільки тоді, коли витрата води перевищує 5 м3 в рік. Але, по-перше, далеко не кожна свердловина здатна забезпечити таку високу інтенсивність подачі, а по-друге, при такій великій витраті води (наприклад, полив грунту в теплицях) використання гідроакумулятора є зайвим ускладненням. У таких випадках варто скористатися звичайним підводним або поверхневим насосом. Звичайно, іноді гідробак використовується ще і як накопичувач для води при частих відключеннях електроенергії. Тоді можна купити гідроакумулятор на 200, а то і на 300 літрів. Але важливо пам'ятати: води в гідробаці завжди буде десь третину всього обсягу (залежно від налаштувань реле тиску). Крім того, якщо витрата незначна, то вода з часом просто псується. В такому випадку, напевно, простіше поставити відкриту накопичувальну ємність.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно