Купівля акумулюючої ємності в тандемі з твердопаливним котлом стає закономірністю. Майже кожен покупець знає, що купляючи твердопаливний котел, йому необхідно буде також придбати акумулюючий бак. Ось тоді і виникає питання якого об’єму акумулюючого баку буде достатньо для оптимальної роботи твердопаливного котла. Адже, досить часто не спеціалізовані майстри можуть підібрати тепло акумулятори не підходящого розміру, або досить великі, або замалі. А такий несерйозний підхід може призвести до вкрай негативних наслідків.
Отже, вибравши замалу ємність – можна сказати, що ви даремно потратили кошти. Половину-це вже точно, адже акумулюючий бак буде працювати просто як вирівнююча ємність. А, основною функцією теплоакумулятора є подовження часу горіння котла при одній закладці. Крім вищесказаного, акумулюючи баки неодмінно подовжують строк служби твердопаливного котла та підтверджують гарантійне право. Оскільки багато виробників не дають право на гарантію при роботі котла без акумуляційної ємності, та не гарантують роботу агрегату після 2 років експлуатації.
Вибрана ємність занадто великого об’єму негативно відображається на роботі котла. Для котла завеликий об’єм води заважає виходу на його робочу температура, адже потужності не вистачає щоб розігнати воду в баці. В процесі цього утворюється смола, яка ізолює стінки теплообмінника і котла. Як наслідок, виробляється тепла на половино менше чим потрібно.
Для правильного розрахунку об’єму акумулюючої ємності слід брати до уваги потужність котла, його марку та модель, незмінну величину води, утепленість будівлі та тепловтрати. Краще всього, якщо розрахунок проводять професіонали.
А можна й скористуватись нехитрою формулою:
Потужність котла в кіловатах *20, тобто якщо потужність котла становить 24 КВ *20, то необхідно купувати бак ємністю 500 літрів.