• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 42.50 грн
1 $ • 39.00 грн

Розрахунок систем опалення для приватного будинку

В наш час для обігріву приватного будинку більшість людей надає перевагу індивідуальній водяній системі опалення. Також часто використовуються електричні прилади для нагрівання - масляні радіатори, теплі підлоги та ін. Система опалення будинку включає в себе не тільки котел та радіатори, але і багато необхідних елементів, таких як насоси, трубопровід, теплоносій, пристрої регулювання і т. д.

Вибір опалювального котла

Дуже важливими критеріями при виборі опалювального котла Immergas Mini Eolo 24 KW є вартість його обслуговування (щорічний виклик майстра для перевірки роботи котла, очищення фільтрів і ін), а також вартість його використання (витрати на паливо). Для системи водяного опалення сьогодні можна вибрати кілька різних котлів.

Газовий котел Immergas Zeus 28 KW turbo є найбільш простим. Його обслуговування обходиться досить дешево. Нинішні газові котли мають дуже високий рівень ККД (95%) безпеки. Сьогодні тільки моделі з відкритою камерою згоряння (які є винятком) потребують у виділенні окремої котельні, тому більшість сучасних газових котлів можна легко поєднувати з іншими елементами інтер'єру кухні.

Твердопаливний котел Atmos DC 22 KW потребує заправки паливом в середньому раз на добу. Виробники сучасних моделей прикладають зусилля для створення максимально автоматичних котлів. Сьогодні твердопаливні котли здатні підтримувати в системі водяного опалення стабільну температуру теплонагрівача.

Рідкопаливний котел в наш час став досить популярним. Його недоліком є відсутність достовірних відповідей на питання, що стосуються його екологічності та безпеки.

Електричний котел може бути трохи дорожче у використанні через високу вартість електроенергії. До того ж він сильно навантажує електричну мережу.

Розрахунок потужності котла

Перше, що потрібно зробити при розрахунку опалення будинку, це вибрати котел. Необхідно грамотно підібрати потужність приладу. Якщо вона буде недостатньою, то ви не зможете підтримувати в будинку потрібну температуру. Також надлишкова потужність котла Ariston Clas Evo 24 CF сприятиме до надмірних витрат палива. Найчастіше, для обчислення використовують спрощену формулу, для якої беруть тільки два параметри - питому потужність котла W(питома) на 10 кв. м. і площа будинку S. Отже: W(котла) = W(питома) * S/10

Тип водяного опалення залежить від площі приватного будинку. Якщо площа вашого будинку не перевищує 100 кв. м., то вам буде достатньо використовувати систему опалення з природною циркуляцією. Але якщо ваш будинок більше, тоді вам необхідно додатково використовувати циркуляційний насос Grundfos UP 15-14 BA PM. Він буде працювати безперервно, тому він повинен бути безшумним, надійним і споживати якомога менше електроенергії. Сьогодні часто опалювальні котли виготовляють з вбудованими циркуляційними насосами.

Трубопроводи системи опалення

В системі водяного утеплення функцію передачі теплоносія від котла Ariston Egis Plus 24 CF до приладів, які утеплюють приміщення, виконують трубопроводи. Вони бувають декількох видів.

Полімерні трубопроводи (поліетиленові, поліпропіленові або металопластикові) дуже прості в встановленні, стійкі до корозії. Гідравлічний опір у них невеликий.

Мідні труби є стійкими до високого тиску. Вони вважаються одними з самих надійних труб, які можуть витримувати високі температури. Тому мідні труби коштують досить дорого і працювати з ними повинні тільки професіонали.

Сталеві труби є не дуже стійкими до корозії, крім того вони потребують зварювальних робіт. Тому сталеві трубопроводи сьогодні часто оцинковують.

Опалювальні прилади та вимоги до їх встановлення

Опалювальні прилади здійснюють передачу тепла від теплоносія в кімнати будинку. Вони бувають конвективними (ребристими), радіаційними та конвективно-радіаційними. Розрахунок їх потужності рекомендується здійснювати на стадії вибору котла Buderus Logamax U044 24K KW atmo. Щоб з'ясувати потрібну потужність радіатора, необхідно обчислити обсяг тепловтрат кожної кімнати, в якій він буде встановлений.

Є деякі правила, яких треба дотримуватися при монтажі опалювальних приладів у приватному будинку. По-перше, монтаж опалювальних приладів відбувається під вікнами. По-друге, потрібно стежити, щоб ребра приладів при установці стояли вертикально. По-третє, опалювальні прилади в одній кімнаті повинні бути розміщені на однаковому рівні. Також важливо, щоб відстань від приладу до підлоги була достатньою для здійснення прибирання (не менше 6 см).

Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно