• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(096) 090-73-08, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 45.60 грн
1 $ • 41.50 грн

Як правильно вибрати радіатор опалення

Що потрібно для того, щоб вибрати найбільш підходящий для ваших умов радіатор опалення? По-перше, розрахувати необхідну потужність, достатню для обігріву певного приміщення, і, по-друге, визначити тип радіатора, який максимально підходить для ваших умов. Для приблизного розрахунку потужності стандартного приміщення з 3-хметровою висотою стелі існує універсальна формула - 100Вт для обігріву 1 квадратного метра. Це дуже приблизний підрахунок, так як потрібно зробити поправки на кількість вікон і зовнішніх стін, розташування радіатора і деякі інші фактори. При виборі типу радіатора потрібно враховувати, що його експлуатаційні властивості визначаються конструкцією і матеріалом, з якого радіатор виготовлений:

  • чавунні радіатори мають високу абразивну і корозійну стійкість, відмінно тримають тепло за рахунок товстих стінок і великого об'єму робочої рідини. Тепловіддача однієї секції становить 100-200 Вт. Високий (до 10 бар) робочий тиск, несприйнятливість до неякісного теплоносію і довгий (більше 50-ти років) термін служби обумовлюють їх популярність в багатоповерховій забудові з централізованою системою опалення;
  • сталеві радіатори виготовляються двох типів - з вертикальними (РСБ) і горизонтальними РСТ) каналами. Розрахунковий тиск - до 10 атм., температура до 150°С. Сталевий радіатор малоінерційний, швидко нагрівається і володіє хорошою тепловіддачею. Рівна поверхня панелей сталевих батарей значно полегшує догляд за ними, а сучасний дизайн і невисока ціна роблять сталеві радіатори одними з найбільш витребуваних. Розраховані вони на експлуатацію в будинках приватного сектора та в малоповерховій забудові.
  • алюмінієві радіатори відрізняються максимальною тепловіддачею за рахунок високої теплопровідності металу. До того ж, завдяки додатковим ребрам значно збільшується площа теплообміну, а поєднання в рівних частинах випромінювання і конвектації тепла дає вагому підставу вважати ці радіатори найефективнішими. Невелика теплова інерція, здатність витримувати досить високий (до 18 атм.) тиск і дуже привабливий зовнішній вигляд чимало сприяють високій популярності алюмінієвих радіаторів.
  • біметалічні радіатори найбільш універсальні і підходять для використання в автономних і централізованих опалювальних системах. Завдяки тому, що внутрішній колектор в них виготовлений з дуже міцної сталі, ці радіатори витримують тиск до 35 атм. і стійкі до корозії, а зовнішня алюмінієва частина забезпечує високу тепловіддачу. Додаткову економію при використанні в автономних системах забезпечує дуже невеликий обсяг теплоносія, що циркулює в радіаторі, на його нагрівання не потрібна велика витрата палива.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно