• Ваш список
  "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 34,20 грн
1 $ • 28,20 грн

Чим відрізняється одноконтурний котел від двоконтурного

Будь-який котел в першу чергу призначений виконувати опалювальну функцію в приміщенні. Але на ринку опалювальної техніки ці агрегати представлені двох видів і не кожен покупець знає, чим відрізняється одноконтурний котел від двоконтурного. Кращий спосіб правильно вибрати один з таких пристроїв - це для початку самостійно вникнути в їх технічну і функціональну відмінність.

Одноконтурний котел: принцип роботи та особливості

Єдиним завданням одноконтурного котла є обігрів житла. Його будова досить проста. Паливо нагріває теплоносій, який переміщається по трубах в пристрої, а далі він надходить в один контур, який проходить через котел, і нагріває будинок. Теплоносій переміщається по опалювальному контуру або природним чином, або за допомогою циркуляційного насоса.

Одноконтурний котел

Плюси одноконтурних котлів:

 • встановлюються простіше, чим двоконтурні котли, надійні в експлуатації і регулюванні;
 • інноваційні моделі забезпечені датчиками, які в залежності від погоди і температури повітря на вулиці, регулюють подачу палива;
 • з ним можна продумувати і створювати опалювальні системи різних модифікацій, що дозволить домогтися максимальної ефективності нагрівального агрегату;
 • функціонують на різній сировині, як рідкій так і твердій;
 • можливість придбання малогабаритної настінної моделі або масивного і потужного підлогового агрегату з теплообмінником з чавуну.

У разі, якщо гаряче водопостачання забезпечується зв'язкою котла з одним контуром і бойлера, є також додаткові переваги. Наприклад, нагрівання всього літражу бойлера гарантує стабільний напір і температуру незалежно від кількості точок водорозбору, а також може задовольнити навіть високу потребу в гарячій воді. При використанні насоса вона відразу ж буде доступна при відкритті крана.

Як опалювальні агрегати одноконтурні котли дуже надійні, але при функціонуванні з бойлером у них є певні недоліки. Це більш висока ціна системи, що складається з котла і бойлера, а також складність монтажу. Найбільш інтенсивно витрачається гаряча вода в пікові години, в решту часу ж 100л остигаючої рідини вимагає постійного підігріву, а, отже, і витрат.

Як влаштовані двоконтурні котли, і для яких будинків підходять

Двоконтурний котел, як правило, газовий, тому підходить тільки для приміщень з газифікацією. Від одноконтурних пристроїв двоконтурний відрізняється наявністю вузлів, які дозволяють забезпечувати будинок не тільки опаленням, а й ГВП. Агрегати з одним теплообмінником орієнтовані на пріоритет підігріву рідини. При включенні теплої води триходовий клапан перемикається так, що теплообмінник перенаправляється з опалювального контуру на ГВП. У цьому плані краще проявляє себе двоконтурний агрегат з двома незалежними теплообмінниками, який дозволяє незалежно нагрівати рідину і опалювати житло.

Двоконтурний котел: принцип роботи

Плюси двоконтурного котла:

 • найбільш економне рішення для опалення невеликих будинків зі скромними потребами в ГВП;
 • дешевше, чим придбання одноконтурного котла і накопичувального агрегату;
 • невеликі габарити;
 • можливість нагріти саме ту кількість води, яка потрібна, без витрат на підігрів всієї маси рідини.

До недоліків таких пристроїв відносять нестабільний напір води і скачки температури, якщо в будинку відкрито відразу кілька кранів. При наявності такого котла можна забути про велику гарячу ванну, проточні нагрівачі насилу справляються з одноразовим нагріванням такого обсягу води. У таких системах циркуляційні насоси не застосовуються, тому доводиться чекати, поки гаряча рідина потече з крана. Якщо котел і кран розташовані досить далеко один від одного, чекати можна досить довго.

При зверненні в інтернет-магазин Теплозон ви можете не сумніватися, що зробите правильний вибір. Наші консультанти запропонують вам купити котли необхідної кількості контурів з теплообмінниками тільки з якісних матеріалів і надійною автоматикою.

Дивіться також:

Який газовий котел краще: одноконтурний або двоконтурний?

Як вибрати газовий котел для опалення приватного будинку / квартири

Як розрахувати потужність котла для опалення будинку

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно