• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Який обрати водонагрівач?

Як не крути, а комунальними послугами ми не надто розпещені. Постійні аварії або ремонти у сусідів, що передбачають відключення води для всього під'їзду, планові перевірки тепломереж - це все не нове для жителів Києва, Харкова , Одеси, Донецька , Дніпропетровська і не тільки. Вже не кажучи про те, що в більшості населених пунктів України подача гарячої води відбувається по кілька годин на добу, або взагалі відсутня. Тому дуже актуальною сьогодні стала установка автономної системи нагріву води. Все ж краще подумати над тим, як вибрати водонагрівач Ariston SG 50 (бойлер), адже це краще, ніж далі гріти воду в чайниках і каструлях?

Водонагрівачі - як вибрати оптимальний варіант?

Сьогодні для вирішення проблеми подачі гарячої води є кілька варіантів. По-перше, це газовий котел. Це відмінне рішення, але є маленька проблема. Вона полягає в тому, що для його встановлення необхідно мати дозвіл, отримати який або дуже важко, або взагалі неможливо. По-друге, є електричні водонагрівачі. Вони бувають двох видів - проточні водонагрівачі та накопичувальні. Так як вибрати бойлер проточного виду неважко, все ж потрібно розуміти, що він вимагає дуже високої потужності електропроводки, а саме 5 - 20кВт. Тому проточний водонагрівач Ariston SG 100 є недоступним для величезної кількості жителів України. Зважаючи на це, оптимальним варіантом буде вибір електричного накопичувального водонагрівача. Виготовленням таких водонагрівачів займається безліч компаній, добре зарекомендували себе Ariston, Galmet, Drazice та інші.

Перед тим, як вибрати бойлер, потрібно розібратися в тому, що це за пристрій . Бойлер - це теплоізольований бак, обсяг якого становить від 5 до 300 літрів, з двома трубчастими електронагрівачами (скорочено ТЕНами ), а також термостатом, який включає їх при охолодженні води в баку, або навпаки вимикає ТЕНи коли вода нагрівається до заданої температури. Максимальна температура нагріву води в баку становить 70-80°С, а час нагріву до такої температури залежить від обсягу бака і його потужності, тому воно може коливатися від декількох десятків хвилин до декількох годин.

Як працює водонагрівач Drazice OKC 200

Як було зазначено, саме ТЕНи нагрівають воду в баку бойлера, тому сьогодні частина моделей виготовляється з двома ТЕНами, які не залежать один від одного. Якщо в будинку включено одночасно багато приладів, тоді навантаження на електропроводку може виявитися занадто сильним. Цього можна уникнути, відключивши один з ТЕНів . Для того, щоб вода в баку нагрілась швидше, можна вимкнути потужні прилади в будинку і включити обидва Тена.

Також слід знати, що тени бувають двох видів - сухі і мокрі. Останні безпосередньо контактують з водою (і коштують дешевше), коли сухі відокремлюються від води спеціальною скляною, мінеральною або керамічною трубкою. Такі ТЕНи менш схильні до утворення накипу, у них рівень електробезпеки значно вищий, тому вони набагато довговічніші.

Що стосується термостата, який вмикає і вимикає ТЕНи для підтримки обраної температури в баку, то температуру його роботи можна регулювати майже у всіх бойлерах. На перший погляд, це дуже зручно, але відгуки користувачів показують, що в більшості випадків регулятор налаштовується один раз на початку експлуатації.

Перед тим, як перейти до пункту «як вибрати бойлер потрібного обсягу», треба звернути увагу на наявність термометра. Термометром обладнані більшість водонагрівачів. Вони бувають з стрілочним або з цифровим індикатором, який показує реальну температуру води в баку.

Як вибрати бойлер потрібного обсягу

Перед тим , як вибрати водонагрівач Galmet SGW (S ) -80 Neptun Comb, потрібно визначитися з об’ємом бака. Його розміри повинні бути оптимальними, оскільки занадто великий бойлер не тільки буде нагрівати воду набагато довше маленького, але і простору займе чимало. Саме тому потрібно орієнтуватися на самий відповідний об’єм води для дому або квартири, а саме той обсяг, який за невелику кількість часу можуть спожити всі користувачі. Але не варто панікувати, так як вибрати бойлер потрібного обсягу не так вже й складно. Потрібний об'єм ви можете порахувати самостійно, особливо якщо у вас встановлений лічильник на гарячій воді. Потрібно тільки на 20-30 % збільшити отримане значення, адже коли гаряча вода витікає з бака, то в нього заливається холодна вода. Тому на практиці з нагрівача від його номінального об'єму ви отримаєте близько 75-80 % гарячої води. Іноді в цілях економії розумним рішенням є встановлення двох нагрівачів, наприклад, одного для кухні, а іншого - для ванної. Якщо часте миття посуду і потребує постійної підтримки високої температури великої кількості води, то при епізодичному використанні душа цього не потрібно. У таких випадках часто встановлюють окремий невеликий бойлер для кухні (від 10 до 15 літрів), а також ще один водонагрівач для ванної кімнати.

Дуже важливо правильно підібрати місце установки, перед тим як вибрати водонагрівач Drazice OKC 160 для квартири або для будинку. Має значення не тільки наявність вільного місця, але й міцність стіни, на яку ви задумали кріпити бойлер. Судячи з відгуків , його часто встановлюють саме в санвузлі, де стіни часто не настільки міцні, щоб витримати такий важкий предмет (може важити від десятків до сотень кілограм). У разі вашої невпевненості щодо міцності стіни, ви можете не вішати нагрівач на неї, а встановити бойлер на спеціальній підставці , змонтованій на підлозі.

Як вибрати форму водонагрівача

Так як вибрати бойлер потрібно тільки серйозно зваживши всі нюанси, важливо добре подумати і над формою водонагрівача Drazice OKC 100. Сьогодні їх асортимент дуже широкий. На ринку ви знайдете три основні форми цих пристроїв: звичайні, тонкі і прямокутні. Звичайні так само називають циліндричними або «бочками». Співвідношення їх діаметру до висоти становить приблизно 1:2. У тонких, так званих «слім» (від англійського «тонкий», «худий») - співвідношення діаметра до висоти складається близько 1:2,5 ... 3,5 . До того ж, у них більший вихід гарячої води, а за рахунок збільшення висоти, вони займають менше простору. Прямокутні водонагрівачі дуже зручні в установці, адже їх форма часто дозволяє легко прилаштувати їх в нішу на стіні. Найчастіше в прямокутних корпусах випускають невеликі за обсягом нагрівачі , щоб їх було можливо встановити в тумбочку під мийку.

Питання про те, як вибрати водонагрівач також приведе вас до рішення, який саме бойлер варто купувати - вертикальний або горизонтальний. Сьогодні майже кожен Інтернет-магазин надає можливість купити і нагрівачі, моделі яких передбачають обидва види монтажу. Але все ж краще зробити свій вибір на користь вертикального водонагрівача, адже за законами фізики холодна вода залишатиметься знизу , коли легша гаряча вода буде підніматися вверх. У такому випадку вихід гарячої води буде залежати від площі контакту холодної та гарячої води - чим ця площа менша, тим більший вихід гарячої води.

Який бак водонагрівача краще вибрати?

Звичайно, як можна вибрати бойлер Ariston GI7S 11L FFI, не враховуючи матеріал бака? Сьогодні більшість бойлерів випускаються з нержавіючої сталі, або ж їх бак зроблений із звичайної сталі, але з покриттям. Кожен з цих варіантів має свої плюси і мінуси. Ціна баків з нержавіючої сталі значно вища, ніж вартість баків з покриттям, стінки у нержавіючих баків найчастіше помітно тонші. Отже, у випадку гідроударів у них досить високі шанси отримати пошкодження . Але не варто забувати, що нержавіюча сталь більш стійка до корозії, тоді як покриття на звичайному сталевому баку може потріскатися і стати непридатним. В основному, це залежить від наявності у водопровідній воді абразивних частинок, зокрема дрібного піску, а також від жорсткості води. Хорошим рішенням також буде установка фільтра грубої очистки води. Звичайно, від корозії всі бойлери додатково оснащені ефективною системою електрохімічного захисту з анодом (магнієвим або цинковим). Справа в тому , що анод поступово окислюється і розчиняється під час експлуатації, що сприяє збереженню цілісності металу, з якого зроблений бак.

Як встановити та обслуговувати бойлер

Купуючи водонагрівач Vaillant MAG Mini OE 11-00 RXI H, обов'язково прослідкуйте, щоб в комплекті були присутні всі супутні деталі, адже вони будуть необхідні при установці. Звичайно, їх можна придбати окремо, але це може коштувати вам дорожче. Йдеться про підривний клапан, який оберігає бак від зайвого тиску, так як його встановлюють саме на вході холодної води в нагрівач; а також вам потрібен кабель електроживлення (обов’язково прослідкуйте, щоб він був достатньої довжини). Але все ж вам (або монтажнику) доведеться купити деякі деталі для встановлення та підключення бойлера, а саме водопровідні труби і фурнітуру для їх з’єднання, вентилі та дренажну трубку, яку виводять безпосередньо в каналізацію або в звичайну раковину; не забуваємо про елементи кріплення. Варто також нагадати, що водонагрівач потрібно підключати до лінії електроживлення, тому він потребує окремого автоматичного вимикача.

Так як вибрати водонагрівач ви можете і самі, також і встановити його ви зможете самостійно. Варто тільки розуміти, що необхідно дотримуватись деяких інструкцій з установки, якщо ви хочете зберегти можливість гарантійного ремонту бойлера. Таких інструкцій небагато, але вони важливі:

  •  Обов’язково правильно зробіть захисне заземлення. Заборонено заземлювати «на батарею» або «на корпус квартирного щитка»;
  • Не використовуйте гнучких гумових шлангів при підключенні бойлера. Ставте тільки металопластикові або пластикові труби;
  • Прорахуйте вільний простір біля нагрівача.

Можливо, вам доведеться встановити редуктор тиску, тому що для нормальної і тривалої роботи бойлера необхідно, щоб тиск холодної водопровідної води відповідав тиску водонагрівача при роботі.

Не варто забувати, що ваш електричний водонагрівач Bosch Therm 4000 W10 - 2P потребує систематичного обслуговування. В основному його потрібно проводити раз на рік, але деякі моделі потребують частішого обслуговування - у середньому два рази на рік. Нічого складного немає, потрібно просто чистити підривний клапан і бак від накипу і сміття, можливо, поставити новий анод, якщо той вже відпрацьований. Хоч як вибрати бойлер і встановити його ви і розібралися самі, все ж таке обслуговування не слід робити самостійно. Його повинні проводити сервісні центри. Звичайно, це не безкоштовно, але все ж таки необхідно проводити цю роботу за допомоги спеціалістів, щоб потім можна було отримати гарантійний ремонт.

Як бачите, питання, як вибрати водонагрівач Demrad C 275 не настільки складне. Щоб бойлер відповідав усім вашим вимогам, необхідно вирахувати потрібний вам об’єм нагрівача, з’ясувати потрібні вам функції пристрою, і визначитись з місцем монтажу пристрою. Після цього радимо вибрати кілька моделей, які вам підходять, і ознайомитися з їх характеристиками. Тепер зробити свій вибір стане набагато простіше. Пам'ятайте, що гаряча вода для дому (або для дачі ) - річ просто необхідна . Бажаємо вам вдалої покупки!
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно