• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Як знизити витрати на опалення?

Зазвичай під економією на опаленні передбачають зниження тепловтрат з допомогою утеплення стін і підлоги приміщення. Але існують і інші способи зменшити витрати на опалення і підвищити ефективність використання енергоресурсів. Наприклад, оптимізувати енергоефективність можливо за допомогою певної будови будівлі: ідеальним для оптимального обігріву є будинок у формі сфери або кола. Але враховуючи деяку незручність таких будівель, фахівці рекомендують будувати квадратні будинки і утриматися від придбання або зведення прямокутних будівель, у яких найбільша загальна площа зовнішніх стін.

Більшості домовласників вибирати планування будинку або квартири не доводиться, тому знижувати споживання енергоресурсів доведеться іншими доступними методами. Наприклад, заміна вікон на більш енергоефективні. Не секрет, що через негерметичні вікна в приміщенні відбувається велика частина втрат тепла. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів вікон різних конструкцій і матеріалу каркасів. Найменш енергоефективними вважаються одинарні вікна в алюмінієвих каркасах, але і звичні дерев'яні виявляються не набагато ефективнішими. А найбільш високий опір тепловіддачі надають вікна з чотирьох склів у двох спарених каркасах. Але в умовах помірного клімату цілком достатньо і двокамерного склопакета в одинарній рамі.

Для енергозбереження важливо також контролювати температурні режими в кожному опалювальному приміщенні. Навіть самий ультрасучасний опалювальний агрегат (наприклад, котел з автоматикою) не здатний досить чутливо реагувати на зміни температури в кожній кімнаті. Але немає сенсу підтримувати однакову температуру радіаторних батарей в кімнатах в південній і північній стороні будинку. Щоб мати можливість налаштувати потрібні температури і тим самим економити енергоресурси, не жертвуючи комфортом, на радіатори опалення рекомендується встановлювати термостатичні головки. Термостат вирівнює температуру в приміщенні згідно заданому режиму, керуючи теплоносієм. Ці зміни відчуває і автоматика котла, знижуючи або додаючи подачу теплоносія при необхідності. Таким чином, можна домогтися оптимального витрати енергоресурсів: практика показала, що установка навіть одного термостата знижує споживання газу чи світла на 3%.

Найдешевшим способом підвищення енергоефективності є облаштування теплових екранів за радіаторами. Це дозволяє запобігти втраті тепла в приміщеннях, оснащених водяними батареями. Такі теплові екрани можуть бути виготовлені з листа нержавіючої сталі, алюмінієвої фольги або ізолону.

Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно