• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Монтаж поліпропіленових труб

Поліпропіленові труби Valtec сьогодні дуже популярні, так як вони є досить дешевими і простими в збірці. Трубопроводи з цих видів труб досить рідко протікають, так і ці випадки виникають найчастіше через неправильну технологію пайки труб. Звичайно, їх монтаж має свої особливості, на які потрібно звертати увагу.

Особливості поліпропіленових труб

Матеріалом, з якого виготовляють поліпропіленові труби, є сополімер поліпропілену. Ці труби маркують як PP-R. Вони бувають різних типів:

  • для гарячого водопостачання (вони витримують температуру 60°С і тиск до 10 атм.);
  • для подачі холодної води (робоча температура таких труб дорівнює 20°С, а тиск - 10 атм.);
  • для систем опалення (вони витримують температуру 80°С і тиск 6 атм.).
Встановлення поліпропіленових труб здійснюється з використанням поліфузіонного термічного зварювання. В першу чергу, різниця між трубами типу PN10 (для холодної води) і типу PN16 (для гарячої води) полягає у товщині їхніх стінок. Наприклад, для системи опалення, температура води в якій коливається від 60°С до 80°С, краще підійдуть однорідні (тип PN20) і комбіновані труби (стабілізовані алюмінієм, тип PN20 Al).

Поліпропіленові труби досить еластичні, тому дуже стійкі до заморожування. Їх позитивною рисою є те, що вони не лопаються, якщо в них замерзає вода.


Проектування трубопроводів

Перед тим, як проектувати трубопровід, необхідно вибрати діаметр поліпропіленових труб. Для цього потрібно зробити гідродинамічний розрахунок трубопроводу, що дасть можливість підібрати найбільш підходящий діаметр труб і тим самим заощадити при купівлі товару. Наприклад, якщо труба буде занадто малого діаметра, то напір води буде надто слабким; труба занадто великого діаметра нічим не зашкодить, але ви сильно переплатите за неї.

Для установки поліпропіленових труб потрібні також наступні деталі:

  • сполучна муфта, за допомогою якої здійснюється пайка труб однакового діаметру;
  • муфта з зовнішньою або внутрішньою різьбою для різьбового з'єднання відрізків труб;
  • перехідник, за допомогою якого відбувається перехід труб різного діаметру;
  • відводи 45° і 90°, потрібні для поворотів на 45° і 90°;
  • ніпельні відводи 45° і 90°, які використовують для здійснення переходу на трубу іншого діаметру;
  • роз'ємний з'єднувач, з допомогою якого здійснюють пристрій рознімного з'єднання;
  • втулка і заглушка, які використовуються для закривання трубопроводу;
  • трійник (звичайний та кутовий), потрібний для пайки трьох труб у вузол;
  • хрестовина, необхідна для пайки чотирьох труб;
  • трійники з зовнішньою і внутрішньою різьбою, які використовують при пайці декількох труб в одній точці.
Також потрібно пам'ятати, що проектуючи водопровід гарячої води, варто враховувати не тільки кількість деталей і труб, але і їх температурне розширення. Найбільш небезпечним для поліпропіленових труб є напруга від їх подовження, а не внутрішній тиск від води. Щоб уникнути теплового подовження, варто встановити П і Z-подібні відводи з труби, які будуть виконувати функцію температурних компенсаторів.

Пайка поліпропіленових трубопроводів

Для здійснення пайки поліпропіленових труб знадобляться деякі інструменти. По-перше, це зварювальний апарат ручного типу. Для труб, діаметр яких 16-20 мм, потрібна модель потужністю 600-650 Вт. Для роботи з трубами діаметром 63-110 мм краще підійде апарат, потужність якого становить 1500-1600 Вт. По-друге, вам буде необхідний роликовий труборіз для труб, зовнішній діаметр яких 16-110 мм і 16-40 мм. по-третє, ви будете мати потребу в спеціальному інструменті для зачищення стабілізованих алюмінієвих труб. Самостійна пайка труб відбувається в наступному порядку:

  1. Виміряйте і відріжте необхідну довжину поліпропіленової труби. Добре заточені ножиці допоможуть уникнути деформації труб.
  2. Якщо ви використовуєте об'єднані алюмінієві труби, то обов'язково зачистіть їх вільні кінці перед пайкою.
  3. Здійснюйте пайки поліпропіленових труб в рукавичках, щоб уникнути опіків. Також стежте за часом нагрівання, адже при занадто сильному нагріванні може відбутися деформація труб, а недостатня кількість часу не дасть можливості з'єднати вироби досить міцно.
  4. Будьте уважні і з'єднуйте елементи рівно, щоб не було перекосів.
  5. Добре зафіксуйте зроблене з'єднання і дайте йому необхідний час витримки.
При строгому дотриманні правил встановлення поліпропіленових труб ви можете бути впевнені в надійності їх роботи в системі опалення або водопостачання.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно