• Ваш список
    "Список порівняння" порожній
(068) 742-60-01, (050) 700-92-78 (093) 605-38-12
1 € • 41,36 грн
1 $ • 37,80 грн

Як вибрати електричний котел?

Електричний котел є екологічним джерелом, яке використовується в системах опалення та гарячого водопостачання. Встановлення цього пристрою може виконуватися практично в будь-яких приміщеннях, квартирах, дачах, приватних будинках, кафе, магазинах та інших.

Позитивні характеристики електричних котлів:

  • апарати випускаються з різною потужністю (2 кВт-60 кВт);
  • сучасні котли є економічними завдяки дуже високому рівню ККД (99%);
  • у апаратів немає необхідності викидати продукти згоряння, що забезпечує екологічність пристроїв;
  • комфортність управління полягає в автоматизованій роботі котлів і можливості приєднувати до приладу програматори та термостати;
  • пристрої не тільки опалюють приміщення, їх також використовують для гарячого водопостачання.

Негативні характеристики опалювальних котлів:

  • пристрої повністю залежать від електроенергії, тому в разі перебоїв або її відключення апарат вимикається, а разом з ним і вся система опалення;
  • використання електричного котла обходиться не дешево, через високу вартість електроенергії;
  • опалювальний прилад потрібно підбирати під електричну проводку, яка не завжди може витримати пристрій необхідної потужності.

Принцип роботи електричного котла

Контроль роботи електричного котла здійснює блок управління. Регулятор температури стежить за температурою в приміщенні і відновлює режим нагріву пристрою, коли температура зменшується. Циркуляційний насос здійснює циркуляцію тепла в системі опалення приміщення. Внутрішній температурний датчик відповідає за підтримання заданої температури котла. Коли температура в приміщенні стає оптимальною, нагрівання апарату припиняється, а циркуляційний насос вимикається. На лицьовій панелі нагрівача розміщена ручка для регулювання температури пристрою, а також індикатори нагріву та живлення. Наявність кімнатного регулятора дозволяє збільшити економію електроенергії на 30%.

В цілях безпеки сучасні моделі котлів оснащені запобіжними системами. Коли тиск перевищує допустимий рівень - спрацьовує клапан безпеки. У разі перегріву електричного котла, термічний вимикач відключає його від живлення. Також, підключаючи обігрівач до електричної мережі, необхідно використовувати вхідний автоматичний вимикач і пристрій, що здійснює захисне відключення котла.

В цілому, експлуатація електричного опалювального котла дуже проста, надійна і довговічна. Безшумність роботи пристрою і невисока ціна моделей також є важливими критеріями при виборі опалювального приладу.


Розрахунок потужності електричного котла

Під час розрахунку потужності опалювального приладу необхідно взяти до уваги кілька чинників. По-перше, потрібно здійснити теплотехнічний розрахунок, при якому враховується площа всіх опалювальних приміщень і якість теплоізоляції будівлі. По-друге, важливо підрахувати потужність котла для здійснення гарячого водопостачання. При цьому розрахунку враховується чисельність мешканців приміщення, обсяг споживаної води та кількість точок подачі води. Щоб вода не встигала остигати, необхідно вибрати котел з потужністю на 25% більше. Також варто пам'ятати, що наявність в будинку однофазної електромережі (200V) дозволяє використовувати котли з потужністю до 12кВт. Якщо ж в домі проведена трифазна мережа (380V), то можна встановлювати апарат, потужність якого перевищує 12кВт.

Теплоакумулююча ємність

З метою економії сьогодні часто використовують електричний котел разом з теплоакумулюючою ємністю, яка має дуже низькі показники тепловтрат завдяки хорошій теплоізоляції. Після зупинки роботи котла, температурний датчик приводить в дію циркуляційний насос для подачі гарячої води в систему обігріву. Коли температура знову піднімається - насос знову вимикається. Таким чином, при непрацюючому котлі акумулююча ємність здатна підтримувати необхідну температуру в приміщенні до 2 діб. Також цей пристрій може нагрівати воду для господарських потреб. Апарат акумулює тепло обігрівача, завдяки чому котел може працювати в економному режимі. За допомогою акумулюючої ємності в одну систему можна вводити котли практично будь-якого типу (електричні, газові, твердопаливні та інші). Недоліком цього пристрою є його великий обсяг (300-2000л), тому встановлення акумулюючої ємності часто передбачає наявність окремого приміщення.
Написати відгук
Ваша оцінка
Ваш коментар буде опублікований після модерації адміністратором
Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердіть
Для того, що б додати товар в список бажань, що Вам потрібно